Kolaps na železnici. Trať Lovosice - Litoměřice bude bez vlaků

Železniční trať u Lovochemie. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Železniční trať u Lovochemie. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Litoměřice, Lovosice - Dopravní chaos se chystá od dubna 2015 na litoměřické silnice, komplikovaná situace bude i na železnici. Trať z Litoměřic do Lovosic bude přes léto zcela uzavřena, stavební práce na výměně železničního mostu začnou už v dubnu.

Reklama

Podle Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) je to jen shoda náhod, kdy se rekonstrukce silničního Tyršova mostu odehraje v roce 2015 a zároveň železničáři pošlou do šrotu železniční most přes Labe na trati Lovosice - Litoměřice (u chemičky Lovochemie).

Díky tomu bude výluka na trati naplánovaná od srpna do října 2015, avšak stavební práce začnou už v dubnu. "V současné chvíli probíhá předávání stavby zhotoviteli," řekl pro MojeLitoměřicko.cz mluvčí SŽDC Marek Iliaš.

Proč byl vybrán rok 2015, když bude rekonstruován i Tyršův most v Litoměřicích?

"Stavby obdobného rozsahu se plánují i s ročním předstihem. Několik měsíců trvá zpracování projektu, vyřízení stavebního povolení a následně i výběr zhotovitele. Letos je také posledním rokem, kdy lze čerpat dotace z Operační program Doprava 1," vysvětlil Marek Iliaš důvody, proč se v jeden rok bude rekonstruovat Tyršův most i železniční most.

Je pravda, že s rekonstrukcí Tyršova mostu, kterou zajišťuje jiná státní organizace - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) - se počítalo už v roce 2012. Kvůli průtahům se nakonec modernizace silničního mostu uskuteční letos, stavební práce budou zahájeny rovněž v dubnu.

Jak bude vypadat nový železniční most? "Podobně jako stávající, jen se změní ve výplních. Stávající byly příhrady (šikmé) a nově budou svislice. Oblouky zůstanou," upřesnil Marek Iliaš.

Podrobnosti o uzavírce a náhradní dopravě

Plánovaná výluka na trati Lovosice - (Litoměřice) Česká Lípa by měla začít pravděpodobně ve 2. polovině srpna 2015. "Přesné datum není ještě stanoveno. Zároveň při opravě mostu přes Labe by měla být provedena rekonstrukce železniční stanice Litoměřice - horní nádraží," uvedla pro MojeLitoměřicko.cz mluvčí Českých drah (ČD) Radka Pistoriusová.

Náhradní autobusovou dopravu České dráhy řeší ve spolupráci s Ústeckým krajem, který je objednatelem regionální dopravy. Společné jednání k zajištění  náhradní autobusové dopravy a dopravní obslužnosti oblasti Litoměřicka je plánováno na začátek května 2015. "Budou se řešit jak trasy náhradních autobusů, tak výlukový jízdní řád, aby bylo zajištěno co nejvíce přípojných vazeb," upřesnila mluvčí Českých drah.

Pokud bude vyloučený pouze úsek s železničním mostem, předběžně se plánuje náhrdaní autobusová doprava jen v úseku Lovosice - Žalhostice a zpět u vlaků jedoucích do/z České Lípy a v úseku Lovosice - Litoměřice-horní nádraží u vlaků končících nebo výchozích v Litoměřicích-horní nádraží.

"V době, kdy se bude rekonstruovat stanice Litoměřice-horní nádraží, nebudou moci do této stanice vlaky zajíždět. Přestup mezi vlaky a  náhradní autobusovou dopravou tedy bude muset být v některé stanici nebo zastávce za Litoměřicemi a v Lovosicích," dodala Radka Pistoriusová.

ČTĚTE: Taxikáři mají u vlakového nádraží přednost. Kde mohou parkovat ostatní auta?

Rozkopané autobusové nádraží i Mírové náměstí, uzavřený most. Litoměřice čekají hororové měsíce

Dopravní kolaps se blíží. Uzavírka Tyršova mostu změní trasy autobusů

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře