Kdo bude kandidovat do Senátu za Litoměřicko, Podřipsko a Slánsko?

Hassan Mezian. Foto: archiv H.Meziana
Hassan Mezian. Foto: archiv H.Meziana

LITOMĚŘICKO, PODŘIPSKO - Už je to jasné. Kandidáti do Senátu jsou odhaleni. Kdo se chce v říjnu 2018 stát senátorem?

Reklama

Do registračního procesu podalo přihlášku devět kandidátů v rámci volebního obvodu Litoměřicko a Slánsko. Stávající senátor Hassan Mezian se rozhodl nekandidovat, kandidáta tak sociální demokracie nepostavila.

Naopak zájem o senátorský post má lékař David Rath (Česká suverenita),  dále lékaři Ondřej Štěrba (ANO 2011), Miroslav Jiránek (PRO Sport a Zdraví).

Kandidovat chtějí i František Novotný (Svoboda a přímá demokracie – Tomio Okamura), Ladislav Chlupáč (ODS), Josef Šenfeld (KSČM), Libor Uhlík (Senátor 21), Jan Vondrouš (NE-VOLIM.CZ), Josef Dobeš (nezávislý kandidát).

SOUVISEJÍCÍ: Senátor Hassan Mezian: Podstata Senátu je v celostátní a mezinárodní politice

"Chtěl bych se věnovat rodině a lékařské praxi," nastínil pro MojeLitoměřicko.cz Hassan Mezian plány pro další roky. "Funkci senátora nepovažuji za celoživotní."

Podle Hassana Meziana Senát není o komunální politice, nýbrž o schvalování zákonů. "Chtěl bych se zapojit  do veřejného dění  ve městě a spolupodílet se na vytvoření jistoty u spoluobčanů Litoměřic. Lidé chtějí dostupné a kvalitní zdravotnictví, sociální služby, mateřské a základní školy, sportovní vyžití."

"Proto podpořím moderní Litoměřice. Město, které má vizi pro budoucnost. Město, které je zároveň centrem našeho regionu. Znamená to kvalitní dopravní infrastrukturu, přátelské podnikatelské prostředí, vyhledávané turistické místo. A také smart city. Chytrá města mají budoucnost. Díky své celoživotní praxi lékaře, ale také politika nejen z radnice, kraje, ale i Senátu chci podpořit moderní Litoměřice," konstatoval Hassan Mezian.

SOUVISEJÍCÍ: Letos kandidovat znovu do Senátu v úmyslu nemám, říká Hassan Mezian

Reklama

Hodnocení

1.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře