Kauzy a arogance. Tak vypadalo poslední zastupitelstvo Lovosic

Jednání zastupitelstva, ilustrační foto. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Jednání zastupitelstva, ilustrační foto. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Lovosice - Kauzy, odpovědi typu "Odpovím písemně", arogance. Tak lze ve stručnosti popsat zhruba 2,5 hodinové poslední zastupitelstvo města Lovosic.

Reklama

Končící zastupitelstvo města řešilo několik zakázek na poslední chvíli. To den před volbami na program umístilo milionové projekty ke schválení.

Především rekonstrukci čtyř lávek a tří mostů. Město na tyto stavby získalo dotace, jejichž přijetí zastupitelé odsouhlasili.

Schválili přijetí dotace na analýzu rizik v průmyslové zóně Centrum. Smlouva s dodavatelem byla již podepsána v září 2014. Jde o problémovou lokalitu v areálu bývalé olejny.

Podle zadání projektu AR - Průmyslová zóna Lovosice centrum zadávané zadavatelem Město Lovosice je předmětem veřejné zakázky je dostatečným rozsahem průzkumných prací zajistit veškeré informace potřebné pro zpracování analýzy rizik a následně zpracovat analýzu rizik kontaminovaného území Průmyslová zóna Lovosice centrum. Jedná se o průmyslovou oblast, která zahrnuje firmy Wowitra (bývalá SETUZA), Sběrnu kovového odpadu, ČD, bývalý cukrovar a jeho bývalá kalová pole.

Zastupitelé se zabývali i projektem Snížení imisní zátěže z dopravy, neboli vysázení zeleně v lokalitě Holoubkov u hlavní silnice I/30. Zeleň má mimo jiné chránit stavební parcely pro rodinné domy, které rozprodává firma Raeder & Falge Development.

Na projekt s předpokládanou hodnotou veřejné zakázky ve výši cca 8,8 mil. korun včetně DPH město získalo dotaci. Spoluúčast ve výši 15 % nebude hradit město, ale firma Raeder & Falge Development. Zastupitelé schválili přijetí daru.

Jak exkluzivně zjistilo MojeLitoměřicko.cz, vítězem zakázky je firma Gabriel, která se podílela na realizaci tzv. zeleného náměstí. Mimo jiné do výběrového řízení na realizaci se přihlásila i  Společnost pro izolační zeleň - RF & Petr Vykrut (vedoucím účastníkem je Raeder & Falge - pozn.red.). Zakázka má být hotova do listopadu 2014.

Naopak zastupitelé neschválili participaci města na měření znečištění ovzduší. Dále zastupitelé schválili smlouvu o úvěru Pfannschmidtovy vily, tedy navýšení o dalších pět milionů s tím, že splátka bude 10 let. Navíc vila je v zástavě u banky.

Na jednání zastupitelstva zaznělo i několik dotazů z řad veřejnosti. Například požadavek vysvětlit od starostky Lenky Lízlové (ČSSD) kauzu tzv. nábytek v bytě. Helena Mourečková chtěla po Lízlové vědět datumy, kdy byl nábytek pořízen a kdy odkoupen. "Odpovím písemně," zněla strohá odpověď lovosické starostky. Zastupitelstvo bylo i plné slovních přestřelek.

ČTĚTE:  AUDIO. Záznam jednání tzv. kauzy nábytek v bytě na lovosickém zastupitelstvu

Reklama

Hodnocení

3.75 hvězdiček / Hodnoceno: 8x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře