Kauza Zahrada Čech: Litoměřický místostarosta Karel Krejza bude za město vypovídat na policii

Karel Krejza. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Karel Krejza. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Litoměřice /EXKLUZIVNĚ/ - Litoměřický místostarosta Karel Krejza (ODS) bude jako zástupce města vysvětlovat policii problematiku činnosti společnosti Zahrada Čech s.r.o. související s nájemní smlouvou a investicemi do areálu společnosti. Bylo totiž podáno trestní oznámení v souvislosti s rozhodnutím rady města z konce prosince 2015.

Reklama

Na mimořádném zastupitelstvu (21.1.2016) Litoměřic zastupitelé schválili, aby Karel Krejza vypovídal za město na policii.

Ta vzhledem k vedenému trestnímu oznámení v souvislosti s činností společnosti Zahrada Čech s.r.o. Litoměřice a v souvisosti s nájemní smlouvou a investicemi do výstaviště požádala 11. ledna 2016 starostu města Ladislava Chlupáče (ODS) o ustanovení kompetentní osoby k podání vysvětlení k dané problematice.

Rada města, ve které sedí Ladislav Chlupáč, Pavel Kejř, Radek Lončák, Karel Krejza, Pavel Grund, Vladimír Kestřánek, Martin Hrdina, Lukas Wünsch a Václav Červín, 17. prosince 2015 schválila aktualizaci nájemní a licenční smlouvy na pronájmu areálu výstaviště Zahrady Čech a užívání ochranných známek spojených s pronájmem tohoto areálu se společností Zahrada Čech s.r.o.

Podle opozičního zastupitele Petra Urbánka (ANO) může městu vzniknout až 100 milionová škoda a dopisem vyzval starostu Ladislava Chlupáče (ODS), aby pozastavil usnesení rady města.

To se nestalo, což potvrdil na zastupitelstvu starosta města Ladislav Chlupáč. "Tato změna smlouvy byla řádně schválena na zasedání rady města. Poté přišla výzva k vetování rozhodnutí, což bylo zamítnuto. Tímto bodem se budeme zaobírat na řádném zasedání města (to je naplánováno na 11. února 2016 - pozn.red.)."

SOUVISEJÍCÍ: Litoměřicím může vzniknout škoda až 100 milionů, varuje Petr Urbánek z ANO

Kauza Zahrada Čech: Policie prověřuje město Litoměřice i výstaviště

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře