Kauza Volvo: Územní plán Lovosic platí v původním znění

Pozemek, kde má stát kamionové centrum v Novém Klapý v Lovosicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Pozemek, kde má stát kamionové centrum v Novém Klapý v Lovosicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Lovosice - Dlouholetá kauza s plánovaným vybudováním kamionového centra Volvo Truck Czech v lovosické části Nové Klapý má další zvrat. Krajský úřad zastavil přezkumné řízení.

Reklama

To znamená jediné: Územní plán Lovosic platí v nezměněné podobě.

"Přezkumné řízení prováděné krajským úřadem bylo zastaveno.  Územní plán Lovosic platí v nezměněné podobě a je podkladem pro rozhodování v území, v procesu přípravy záměru lze pokračovat," sdělil na dotaz MojeLitoměřicko.cz mluvčí Ústeckého kraje Zdeněk Rytíř.

Rozhodnutí krajský úřad vydal 19. srpna 2015.

"Lze zopakovat, že přezkumné řízení prováděné krajským úřadem bylo zastaveno, proti usnesení poznamenaného do spisu krajského úřadu se nelze, podle správního řádu, odvolat. Územní plán Lovosice platí v nezměněné podobě," upřesnil Zdeněk Rytíř.

A co bude následovat? "Z kompetencí krajského úřadu žádné kroky nevyplývají," dodal mluvčí kraje.

O co tedy jde? Část občanů sdružená ve spolku Nové Klapý kritizovala změnu územního plánu, kterou schválili lovosičtí zastupitelé v roce 2012. Domnívali se, že změna v části Nové Klapý byla odhlasována v rozporu s právními předpisy.

Odpůrci stavby kamionového centra se odvolali ke krajskému úřadu, napadli i proces územního rozhodnutí. V únoru 2014 slavili úspěch. "Po předběžném posouzení podnětu a dále pak odpovídajících podkladových materiálů dospěl krajský úřad k závěru, že lze mít důvodně za to, že část Územní plán Lovosice, týkající se regulace využití plochy Z18 na pozemku p.č. 2500/1 v k.ú. Lovosice, byla vydána v rozporu s právními předpisy,“ stojí v usnesení odboru územního plánování a stavebního řádu krajského úřadu.

Jenže v červnu 2014 bylo zase všechno jinak. Kraj tvrdil, že vlastník pozemků pod budoucí stavbou kamionového centra Volvo Truck Czech nemovitost (pozemek) nabyl v dobré víře s tím, že bude moci realizovat svůj záměr. Krajský úřad ujmu společnosti Volvo Group Czech Republic ohodnotil jako větší, než námitky občanského sdružení Nové Klapý.

V červenci 2014 kauza pokročila. Přestože Krajský úřad Ústeckého kraje dal svým rozhodnutím de facto projektu zelenou, spolek Nové Klapý se rozhodl bránit žalobou.

Nakonec krajský úřad přistoupil k dalšímu přezkumu. V tom aktuálním se vypořádal s námitkami členů spolku Nové Klapý v podobném duchu jako v předchozím překumu.

SOUVISEJÍCÍ:  Kauza Volvo Lovosice. Město s územním plánem chybovalo, ale kamionové centrum má zelenou

Kauza Volvo. Spolek Nové Klapý podal žalobu, kvůli územnímu plánu

Kauza Volvo: Lovosická radnice nezákonně schválila změnu územního plánu?

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře