Kauza Volvo Lovosice. Město s územním plánem chybovalo, ale kamionové centrum má zelenou

Pozemek, kde má stát kamionové centrum v Novém Klapý v Lovosicích. Foto: SeveročeskýDeník.cz/Radek Pešout
Pozemek, kde má stát kamionové centrum v Novém Klapý v Lovosicích. Foto: SeveročeskýDeník.cz/Radek Pešout

Lovosice - Vlk se nažral a koza zůstala celá. Šalamounské řešení vymyslel Krajský úřad Ústeckého kraje, který zastavil přezkumné řízení k projektu kamionového centra Volvo Truck Czech ve čtvrti Nové Klapý v Lovosicích.

Reklama

Z usnesení, které má MojeLitoměřicko.cz k dispozici vyplývá, že přezkumné řízení ke změně územního plánu města Lovosice ze září 2012, bylo zastaveno. Územní plán v současné podobě tak platí, přestože krajský úřad uznal, že změna zastupiteli města Lovosice byla schválena v rozporu s právními předpisy.

Kvůli důvodné domněnce a předběžném posouzení krajský úřad přezkumné řízení zahájil.

Jenže nyní kraj tvrdí, že vlastník pozemků pod budoucí stavbou kamionového centra Volvo Truck Czech nemovitost nabyl v dobré víře s tím, že bude moci realizovat svůj záměr.

Krajský úřad ujmu společnosti Volvo Group Czech Republic ohodnotil jako větší, než námitky občanského sdružení Nové Klapý.

"Jelikož KÚ ÚK, UPS na základě provedeného přezkumného řízení a shora uvedeného správního uvážení dospěl k závěru, že by újma, která by zrušením přezkoumávané části opatření obecné povahy vznikla osobám, které nabyly práv z platně vydaného a účinného ÚP Lovosice v dobré víře, byla ve zjevném nepoměru k újmě, která vznikla nerespektováním ust. § 53 odst. 2 stavebního zákona veřejnému zájmu, rozhodl dle ust. § 94 odst. 4 správního řádu tak, jak je uvedeno ve výroku," stojí v dokumentu.

ČTĚTE: Kauza Volvo: Lovosická radnice nezákonně schválila změnu územního plánu?

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře