Kauza Park Lovosice. Město utopilo statisícovou dotaci v základech neexistujícího zastřešení

Propadlá dlažba u zcela nové dlažby v parku/náměstí v Lovosicích. Foto: MojeLitoměřicko.cz
Propadlá dlažba u zcela nové dlažby v parku/náměstí v Lovosicích. Foto: MojeLitoměřicko.cz

Lovosice - Jak utopit 300 tisíc korun a bez efektu. To by mohla vyprávět lovosická starostka Lenka Lízlová (ČSSD), která se třikrát pokoušela získat dotaci od Ústeckého kraje na krytý prostor Zeleného náměstí v centru města.

Reklama

Podle zjištění MojeLitoměřicko.cz je projekt přestavby parku na betonovou plochu plné kontroverzních rozhodnutí. Ta ale vedení Lovosic odmítá komentovat.

"Radnice zatím nebude instalovat původně plánovaný přístřešek. Město se tak rozhodlo na základě výsledků několika veřejných projednání a reakcí občanů. Jde ale o stav, který se může kdykoliv změnit. Základy pro vybudování přístřešku jsou dle zadání připraveny," stojí v textu radničního zpravodaje Lovosického dnešku.

Vedení radnice ale již nespecifikovalo, jak byly základy financovány. Město totiž nezískalo na vybudování přístřešku dotaci od ministerstva financí a ani požadovaných 1,9 milionu korun od Ústeckého kraje. Ten nakonec rozhodnutím krajských zastupitelů městu přiklepl jen 300 tisíc korun. Částku město Lovosice obdrželo.

"Termín realizace projektu je dle smlouvy o poskytnutí dotace a dodatku ke smlouvě stanoven na 30. 6. 2014 s termínem dodání vyúčtování do 30. 9. 2014. K dnešnímu dni jsme vyúčtování ani vratku dotace neobdrželi," sdělil na dotaz redakce mluvčí kraje Zdeněk Rytíř.

Přestože Lovosice s krajem se zatím dle sdělení mluvčího zatím "papírově" nevyrovnaly, peníze vracet nebudou. Vyplývá to z doplnění Zdeňka Rytíře. "V uzavřené smlouvě o poskytnutí dotace se uvádí, že poskytovatel poskytuje příjemci na základě usnesení Zastupitelstva Ústeckého kraje investiční dotaci ve výši  300 000 korun z Fondu Ústeckého kraje za účelem realizace akce či činnosti uvedené v předložené žádosti: Krytý prostor, místo setkávání Zelené náměstí Lovosice. Rozpočet pak v žádosti o příspěvek obsahuje náklady na vybudování základů stavby."

ČTĚTE: Odhalení Park Lovosice. Lízlová a spol. matou s nerealizací přístřešku veřejnost

Park Lovosice. Město navýšilo firmě peníze v době, kdy bylo zřejmé, že stavbu nestihne včas

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře