Kauza hlučné koleje v Litoměřicích. SŽDC musí postavit protihlukovou clonu

Železniční trať 072 v Litoměřicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Železniční trať 072 v Litoměřicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Litoměřice - Petice litoměřických občanů bydlících u kolejí na trati 072 Ústí nad Labem - Lysá nad Labem v centru města u dolního nádraží byla vyslyšena. Krajská hygienická stanice (KHS) zatlačila na Správu železniční dopravní cesty (SŽDC), aby zajistila protihluková opatření. Než se tak stane, správce kolejí dostal časově omezenou výjimku na provoz trati.

Reklama

"KHS vydala pro SŽDC časově omezené povolení na provozování zdroje hluku v km 408,110 až 408,930 trati 072 do konce roku 2016. Výstavba nízké protihlukové clonyby měla být zařazena do plánu investic na rok 2016," řekl pro MojeLitoměřicko.cz mluvčí SŽDC Marek Illiaš.

"V současné době je vydáno časově omezené povolení (tzv. výjimka) do 31.12.2016 pro provoz na železniční trati Všetaty - Děčín v mezistaničním úseku Litoměřice d.n. - Velké Žernoseky, mezi drážním km 408,110 - 408,930 z důvodu nedodržení hygienických limitů hluku pro chráněné venkovní prostory staveb," potvrdila pro MojeLitoměřicko.cz Hana Kovaříková z KHS v Litoměřicích.

Ze strany Správy železniční dopravní cesty jsou navrženy kroky k nápravě:

V rámci plánované rekonstrukce trati v termínu od 1.10. - 15.11.2015 v drážním km 407,9 - 410,6 dochází ke kompletní výměně svršku, výměně stávajícího kolejového roštu za nový na nových betonových pražcích s pružným bezpodkladnicovým upevněním, aj. za účelem vylepšení technického stavu trati, a tím snížení hlukové zátěže.

Po ukončení rekonstrukce bude v 1. pololetí roku 2016 provedeno kontrolní měření hluku k posouzení účinnosti realizovaných opatření a zároveň bude upřesněna hluková studie, navrhující další protihluková opatření v podobě nízké protihlukové clony.

"Dle předloženého harmonogramu je předpokládaná instalace těchto clon ve 2. pololetí roku 2016, a proto byl stanoven termín trvání časově omezeného povolení tak, jak je výše uvedeno. Poté bude vyžadováno kontrolní měření hluku k ověření účinnosti," upřesnila Hana Kovaříková.

ČTĚTE:  Kauza hlučné koleje v Litoměřicích. Hygiena požaduje po SŽDC opatření

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře