Kauza hazard. Zastupitelé budou rozhodovat o referendu proti automatům

Milan Rygl s podpisovými archy. Foto: MojeLitoměřicko.cz/Radek Pešout
Milan Rygl s podpisovými archy. Foto: MojeLitoměřicko.cz/Radek Pešout

Lovosice - Na lovosické zastupitele se před podzimními komunálními volbami valí další kauza. Iniciátorům petice pro vypsání místního referenda se podařilo sesbírat početný počet podpisů. Archy byly předány na městský úřad.

Reklama

V Lovosicích na nějakém dalším zastupitelstvu - i mimořádném - budou místní politici řešit hazard ve městě. Milan Rygl (SZ) v pondělí (7.7.2014) oznámil, že se podařilo sesbírat nutný počet podpisů. Více, než bylo nutné, jako pojistka pro případné neuznání některých ze strany městského úřadu.

Ten nyní bude podpisy vyhodnocovat. Poté by požadavek měl poputovat na vedení města a na zastupitelstvo. Cílem iniciativy je zakázat hazard ve městě.

O stejný požadavek Milan Rygl usiluje i ve Štětí, kde pravděpodobně na červencovém mimořádném zastupitelstvu tamní zastupitelé budou rozhodovat o tom, zda místní referendum k otázce nulové tolerance k hazardu vypíší.

O konání referenda se pokouší Strana zelených v čele s Petrem Panašem i v Litoměřicích, kde je z měst na Litoměřicku nutné sesbírat nejvíce podpisů vzhledem k počtu obyvatel města.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře