Kauza hazard: V Lovosicích bude referendum 20. září, rozhodli zastupitelé

Milan Rygl s podpisovými archy. Foto: MojeLitoměřicko.cz/Radek Pešout
Milan Rygl s podpisovými archy. Foto: MojeLitoměřicko.cz/Radek Pešout

Lovosice - Hlasování o referendu ke zrušení hracích automatů proběhne i v Lovosicích. Zastupitelé rozhodli o konání místního hlasování 20. září 2014. Jenže datumem se bude zabývat soud.

Reklama

Navrhovatel, Milan Rygl (Strana zelených), s navrženým termínem nesouhlasí a podá návrh na určení původního termínu k ústeckému krajskému soudu. "Satne se tak příští týden," řekl pro MojeLitoměřicko.cz.

Zastupitelé sice vyhověli na základě počtu získaných podpisů vypsání referenda, ale nikoliv v navrženém termínu. Milan Rygl chtěl, aby referendum bylo v termínu konání podzimních komunálních voleb.

Nyní se naopak iniciátoři referenda obávají, že v termínu vypsaném zastupitelstvem nepřesáhne počet hlasujících voličů minimálně 35 procent, aby výsledek referenda byl uznán za platný.

Navržený termín 20. září 2014 se nelíbí navrhovatelům, kteří v uplynulých měsících sbírali v Lovosicích podpisy, aby referendum bylo vůbec vypsáno. Po krajském soudu budou požadovat, aby termín referenda proběhl v navrženém termínu, tedy 10. a 11 října 2014.

ČTĚTE:  Kauza hazard. Referendum ve Štětí 5. září nebude, soud datum zrušil

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře