Kauza hazard. Naschvály a tahanice kvůli referendu jsou i v Litoměřicích

V Litoměřicích budou rozhodovat o referendu. Foto: archiv Ústí BEZ hazardu
V Litoměřicích budou rozhodovat o referendu. Foto: archiv Ústí BEZ hazardu

Litoměřice - Obstrukční jednání kvůli doručení-nedoručení úředního psaní. Tak vnímá postoj litoměřické radnice a městského úřadu Petr Panaš (SZ), který je iniciátorem vypsání referenda o hazardu v Litoměřicích.

Reklama

Zatímco v Kadani tamní radnice se sama rozhodla zrušit herny na území města, ve Štětí rozhodli o vypsání referenda nikoliv v den konání komunálních voleb v říjnu, ale už 5. září 2014. V jiných městech jako v Chomutově či Ústí nad Labem iniciátoři dostali vyrozumění, že nedosáhli požadovaného počtu podpisů, neboť se muselo škrtat.

Obdobná situace je v Litoměřicích. Úředníci rozhodli, že požadovaný počet pospisů se musí doplnit. A poslali vyrozumení zmocněnci, kterým je Petr Panaš. Ten sI kvůli pobytu v zahraniční úřední psaní i s archy nevyzvedl v daném termínu. "Jenže mám datovou schránku a úřad mi do ní nic neposlal. Navíc správní řád říká, že pokud má někdo datovou schránku, tak mu musí úřady posílat dokumenty přednostně do ní," řekl pro MojeLitoměřicko.cz Petr Panaš.

Litoměřický úřad ale podle Panaše nyní tvrdí, že doručoval i petiční archy, což prostřednictvím datové schránky není možné. Zmocněnec petiční akce za vyhlášení referenda to vnímá jako účelový a obstrukční krok ze strany radnice, neboť úřad petiční archy posílat nemusel.

Zda se zastupitelé budou vypsáním či nevypsáním referenda zabývat, není jasné. Zatím to ale vypadá, že nikoliv. To se Panašovi nelíbí. "Počkám na písemné vyjádření, poté zvážím další kroky," dodal.

ČTĚTE:  Litoměřice bez hazardu? Strana zelených sehnala pro referendum podpisy

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře