Kauza hazard. Lovosická radnice straší zvyšováním daní za nemovitost či poplatku za odpad

Radnice v Lovosicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Radnice v Lovosicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Lovosice - Lovosická radnice vyčkává v přípravách na uskutečnění referenda vyhlášeného na 20. září 2014. Avšak odstartovala kampaň strašení obyvatel města, co vše se může zdražit, když skončí hazard.

Reklama

Iniciátor petice za konání místního referenda Milan Rygl podal k soudu žalobu kvůli termínu odhlasovaném zastupiteli města. Domáhá se, aby referendum o hazardu bylo v den konání podzimních komunálních voleb.

„Vnímáme to spíše jako politickou aktivitu před volbami. Stejní lidé se o vyvolání referend snaží nejenom u nás, ale také v Litoměřicích a ve Štětí. My jsme ve městě výherní automaty řešili obecně závaznou vyhláškou už v roce 2012, která reguluje počet výherních automatů a i jejich umístění. Bylo stanoveno, že už nesmí vzniknout ani jeden nový automat,“ sdělila na facebokovém profilu města lovosická místostarostka Vladimíra Nováková.

Proti referendu se zdrženlivě staví i v ostatních městech v regionu, v Litoměřicích či ve Štětí. Téma začíná rozviřovat vášně. Herny totiž dobře vydělávají provozovatelům a radnicím.

Politici často zmiňují, že díky poplatkům z automatů financují sport. Na druhou stranu je hazard velký sociální problém, kdy gambleři utratí veškeré finance vložené do automatů a videoloterijních her.

Lovosická radnice se nechce zcela vzdát hazardu na území města. "Případný úplný zákaz automatů umožní ztrátu několika milionů korun, které město z automatů dosud získává na  financování místního sportu. Pokud by vypadl takto významný finanční příspěvek, zdroje na financování sportu by radnice byla nucena hledat jinde," konstatovala Vladimíra Nováková.

Ta se vytasila s prohlášením: "Příliš variant se přitom nenabízí. Lze to například zvýšením daně z nemovitosti nebo poplatku za svoz odpadu. V konečném výsledku navíc hrozí vznik soukromých heren načerno, které nelze kontrolovat nijak."

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře