Kauza GJJ. Oficiální žádost o převod gymnázia na město kraj neobdržel

Gymnázium Josefa Jungmanna v Litoměřicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Gymnázium Josefa Jungmanna v Litoměřicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Litoměřice - Předvolební uměle vytvořená kauza s litoměřickým gymnáziem vyvolaná dvojicí Ladislav Chlupáč - Karel Krejza je zatím spíše mediální exhibicí dvou představitelů ODS než reálný plán. Oficiálně totiž do Ústí nad Labem žádost o převod nedorazila.

Reklama

"Zatím žádná žádost na krajském úřadě není. Do rady kraje jsme nic neobdrželi. Mám jen informace z tisku. Nevidím důvod, proč by se Ústecký kraj měl gymnázia zříkat," reagoval na dotaz MojeLitoměřicko.cz ústecký hejtman Oldřich Bubeníček (KSČM).

Oba litoměřičtí politici zatím veřejnosti kromě bezobsažných proklamací nesdělili skutečný důvod, proč by město na konci volebního období mělo usilovat o převod gymnázia. "V Litoměřicích byly problémy, v té době (rok 2011 - pozn. red.) se to mohlo řešit. V současnosti nevidím důvod," dodal hejtman.

Karel Krejza je kromě místostarostování v Litoměřicích i krajským zastupitelem, tak jako Jan Szántó (ČSSD). Litoměřický občanský demokrat by o smyslu převodu gymnázia musel přesvědčit radu kraje a poté krajské zastupitele.

Jak ale tisková mluvčí kraje Magdalena Hanáčková sdělila, proces převodu není jednoduchý. "Pokud by vůbec k takovému kroku byla vůle, nejednalo by se o převod. V tomto případě by musel proběhnout poměrně náročný proces, kdy by kraj zrušil gymnázium v Litoměřicích a město by si muselo zřídit a založit své," nastínila mluvčí kraje. "Což ostatně může i tak, pokud skutečně chce být zřizovatelem gymnázia."

ČTĚTE: Předvolební populismus s gymnáziem. Karel Krejza si hraje s veřejností

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře