Kauza Geotermální projekt. Místo vytápění jen vědecký experiment

Průzkumný vrt PVGT-LT1 - 2006-2007 v Litoměřicích. Foto: archiv 1. Geotermální
Průzkumný vrt PVGT-LT1 - 2006-2007 v Litoměřicích. Foto: archiv 1. Geotermální

Litoměřice - Litoměřická radnice mění parametry geotermálního vrtu. Z původně komerčního projektu se kvůli získání dotací stává vědecko-výzkumný projekt. Informovalo o tom město na veřejném projednání.

Reklama

Vedení města Litoměřice zásadně změnilo koncepci projektu. Ten je zatím nefunkční, za devět let stál zhruba 45 milionů korun.

Nově bude projekt geotermálního vrtu v Litoměřicích rozdělen na dvě fáze. První má být věděecko-výzkumným projektem, druhá komerčním projektem. V rámci první etapy došlo k rozšíření projektového týmu o zástupce akademické a vědecké sféry. Projekt bude součástí širšího konsorcia partnerů.

V další etapě v letech 2014 - 2017 má proběhnout příprava žádosti do nových operačních programů (ministerstvo školství, ministerstvo průmyslu a obchodu, Horizont 2020).

Připravena je spolupráce s městem Drážďany na společném projektu a dále získání dotace realizace I. fáze a má probíhat příprava II. fáze.

Důvodem změn je podle města maximální snížení rizik a maximální snížení nákladů. V původní strategii třeba nebylo možné zajistit pojištění geologických rizik a visela hrozba vrácení dotace v případě nesplnění podmínek.

ČTĚTE:  Kauza Geotermální projekt: Za 9 let výdaje vystoupaly přes 45 milionů

Radnice zachraňuje situaci s geotermálním vrtem. Pro komerční využití je zatím nepoužitelný

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře