Kandidátku ČSSD Litoměřice vede Karel Prokop. Helena Lexová je na trojce kandidátky

Helena Lexová je na třetím místě kandidátky ČSSD Litoměřice. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Helena Lexová je na třetím místě kandidátky ČSSD Litoměřice. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Litoměřice - Bez Hassana Meziana a Jana Szánta je kandidátka litoměřické ČSSD. Do partaje se po lavírování vrátil Lukáš Znojemský, lídrem je Karel Prokop.

Reklama

Bývalý ředitel teplické nemocnice Karel Prokop vede kandidátku litoměřické sociální demokracie do komunálních voleb po Hassanu Mezianovi. Ten se rozhodl letos do zastupitelstva nekandidovat a věnovat se jen Senátu.

Na kandidátce není ani současný litoměřický místostarosta Jan Szántó, který na seznam nebyl po vnitrostranické rozepři připuštěn. Naopak se na ni dostal Lukáš Znojemský, který v únoru 2014 oznámil, že bude kandidovat v uskupení Volba pro Litoměřice. Po pár měsících se ale na kandidátku, kterou nakonec sestavoval zejména Zdeněk Lexa, vrátil. Je na pátém místě.

Přestože Lexa sám nekandiduje, na třetím místě je jeho manželka Helena Lexová. Ta je v zastupitelstvu již nyní, tak jako Vladimír Kestřánek. Do ČSSD byl přijat počátkem letošního roku, dosud byl nestraníkem. Na kandidátce je čtvrtý.

Na druhém místě je Pavel Grund, šéf litoměřických hasičů. Pikantní je, že nejprve chtěl kandidovat za ANO. Podle lidí z litoměřické organizace jeho požadavkem bylo získání postu lídra kandidátky.

Správnost kandidátek politických stran a hnutí ještě musí projít kontrolou úřadů.

ČTĚTE: Volby se blíží. Litoměřičtí zastupitelé mění politické dresy

Reklama

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře