Kamiony už nebudu jezdit centrem Litoměřic. Značky jim vystaví stopku

Pohled na Mírové náměstí v Litoměřicích. Foto: archiv Muzeum Litoměřice
Pohled na Mírové náměstí v Litoměřicích. Foto: archiv Muzeum Litoměřice

LITOMĚŘICE - Obyvatelé domů podél hlavní silnice při průjezdu centrem Litoměřic se dočkali. Nákladní auta mají vjezd zakázán. Na několika místech instalováno nové dopravní značení zakazující vjezd automobilům nad 12 tun, s výjimkou dopravní obsluhy a vozidel firem zde podnikajících.

Reklama

V praxi to znamená, že řidiči těžkotonážních aut jedoucí z České Lípy musejí na kruhovém objezdu Na Kocandě odbočit vlevo a vyjet kolem vlakového nádraží ven z města přes Tyršův most. Stejně tomu je na straně opačné, kdy je stejné dopravní značení umístěno u mostu generála Chábery.

„Značku „zákaz vjezdu“ doplňuje dodatková tabulka čtvercového typu s nápisem TRANZIT, která vešla v platnost v lednu letošního roku,“ informoval vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství městského úřadu Jan Jakub.

Zamezuje ve vjezdu do obcí a měst všem šoférům, kteří tam nemíří kvůli naložení nebo vyložení nákladu, kvůli údržbě, opravě nebo pokud tam řidič nebude mít trvalé bydliště.

"Litoměřická radnice tímto krokem vychází ve spolupráci s dopravní policí vstříc potřebám města, pro které se kamiony projíždějící obzvláště frekventovanou ulicí Na Valech staly neúnosné," dodala mluvčí města Eva Břeňová.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře