Jižní strana Mírového náměstí v Litoměřicích se mění na pěší zónu

Vizualizace pěší zóny na Mírovém náměstí. Zdroj: Gabriel s.r.o.
Vizualizace pěší zóny na Mírovém náměstí. Zdroj: Gabriel s.r.o.

LITOMĚŘICE - Provizorní pěší zóna vznikne od neděle 25. do pátku 30. září 2016 v jižní části - v prostoru od České spořitelny po Michalskou ulici - na Mírovém náměstí v Litoměřicích.

Reklama

Změny se dotknou chodců, tak především řidičů. Pro ně znamená pěší zóna  úbytek zhruba 90 parkovacích míst z celkového počtu 350, která jsou na Mírovém náměstí řidičům k dispozici.

Pěší zóna však vznikne jen na zkoušku v posledním zářijovém týdnu, kdy se Litoměřice připojí k Evropskému týdnu mobility. Stejně tak podoba pěší zóny, zahrnující instalaci laviček, mobilní zeleně, výstavu fotografií, vymezení prostoru k setkávání apod., bude mít provizorní charakter.

Pokud by se město rozhodlo realizovat takto zásadní změnu trvale, bude se o podobě pěší zóně diskutovat s veřejností. Alespoň to tvrdí vedení litoměřické radnice.

"V této fázi je cílem nastartovat diskusi vedoucí k přijetí systémových kroků, jež sníží počet parkujících i náměstím projíždějících vozidel. Jedním z prvních kroků by mělo být zamezení průjezdu řidičům, kteří si přes Lidickou ulici a náměstí zkracují cestu na Tyršův most s cílem vyhnout se semafory řízené ulici Na Valech. A právě tomuto nešvaru provizorní pěší zóna alespoň dočasně zamezí," tvrdí Lukáš Wünsch, radní Litoměřic.

Vjezd na náměstí totiž v daném týdnu sice nebude omezen, ale řidiči jezdící Lidickou ulicí se přes náměstí na Tyršův most nedostanou.

SOUVISEJÍCÍ: VIZUALIZACE: Na Mírovém náměstí v Litoměřicích bude pěší zóna

Reklama

Hodnocení

2.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře