Jakou hru hraje litoměřická ČSSD v tendru o pronájmu nemocnice?

Nemocnice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Nemocnice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

LITOMĚŘICE - Krajský předseda ČSSD v Ústeckém kraji Miroslav Andrt v rozhovoru pro MojeLitoměřicko.cz naznačil, že dva zástupci sociálních demokratů v litoměřickém zastupitelstvu mají podpořit pronájem nemocnice pro Krajskou zdravotní.

Reklama

Jsou jen dva zástupci ČSSD v litoměřickém zastupitelstvu. Avšak oba jsou radní města. Z toho Pavel Grund místostarostou a Vladimír Kestřánek členem představenstva Nemocnice Litoměřice, což je akciová společnost ve 100% vlastnictví města Litoměřice.

A právě vedení města, jehož součástí jsou i zástupci ODS v čele se starostou Ladislavem Chlupáčem, místostarostou a poslancem Karlem Krejzou, radním města a předsedou představenstva Nemocnice Litoměřice Radkem Lončákem, bude rozhodovat, které splečnosti poskytne pacht (pronájem) nemocnice na 20 let.

Nabídky poslaly čtyři společnosti - Litoměřická zdravotní (Nemos Group, neboli Penta Hospitals CZ), Česká zdravotnická, Privamed a Krajská zdravotní.

SOUVISEJÍCÍ: Kdo chce získat nemocnici v Litoměřicích?

Poslední jmenovaný subjekt 100% ovládá Ústecký kraj, kterému vládne koalice KSČM, ČSSD s SPO/SPD.

Přestože uchazeči o provozování zdravotní péče v litoměřické nemocnici mají splňovat určitá hodnotící kritéria, zdá se, že jednotlivé strany v zastupitelstvu mají své favority.

SOUVISEJÍCÍ: Dětská pohotovost v Roudnici nebude. Nepodpořil ji ani místostarosta Štětí Miroslav Andrt (ČSSD)

Podle Miroslava Andrta, který je mimo jiné místostarostou Štětí a také krajský předseda ČSSD (tedy de facto stranický nadřízený Kestřánka a Grunda), mají oba litoměřičtí radní preferovat Krajskou zdravotní.

"Pozice ČSSD v Ústeckém kraji je jednoznačná - rozhodně nejsme pro privatizaci zdravotnických zařízení a naopak chceme i do budoucna garantovat kvalitní a dostupnou síť veřejných zdravotnických zařízení. Pokud je mi známo, pak jedním z vážných uchazečů o litoměřickou nemocnici je právě společnost Krajská zdravotní. I představitelé litoměřické ČSSD si rozhodně přejí, aby tato transformace dopadla ve prospěch Krajské zdravotní, protože to stabilizuje právě tu krajem garantovanou síť nemocnic v každém okrese," řekl pro MojeLitoměřicko.cz Miroslav Andrt.

SOUVISEJÍCÍ: Šéf ústecké ČSSD Miroslav Andrt zpochybnil existenci roudnické nemocnice?

Reklama

Hodnocení

2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře