Jak to chodilo na lovosické radnici? Rotbauer naznačil, co zjistila kontrola

Tomáš Rotbauer. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Tomáš Rotbauer. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Lovosice - Tomáš Rotbauer se rozhodl skončit v Kontrolním výboru lovosické radnice. Ovšem ještě stačil veřejně poreferovat, jak to zhruba "chodilo" na městském úřadě za předchozího vedení starostky Lenky Lízlové a místostarostky Vladimíry Novákové.

Reklama

Tomáš Rotbauer se rozepsal na svém facebookovém profilu. V příspěvku objasňuje, čím se kontrolní výbor zabýval a co se zjistilo.

"Dokumenty, které jsem obdržel na Městském úřadu Lovosice a také od pana místostarosty - částečně zpracoval právník města Lovosice - je nastíněno podezření z defraudace peněz ze služební karty městského úřadu.  A k tomu se paní Lízlová vyjádřila tak, jak se vyjádřila," napsal Rotbauer a pokračoval.

"Ať tedy právník města navrhne, zda se jedná o skutky, které mohou naplňovat podstatu trestného činu (právník by se měl vyjádřit hlavně proto, protože paní Lízlová ve své odpovědi tvrdí, že neporušila žádný předpis, zákon atd., a to my jako práva neznalí, nedokážeme posoudit," uvedl.

Podle Rotbauera je třeba požadovat jednoznačné vyjádření. "Z dokumentů je nejasné, proč v Lázních je započítán skipas a také, zda-li byl placen pokoj a nebo osoby v pokoji? a kde vlastně byla paní Nováková, když služební výkaz byl psán jen na paní Novákovou a paní Lízlovou - a objevilo se tam mužské jméno. Stejně jako v případě zahrnutého majetku, když tam fyzicky nebyl. Myslím tím nábytek z Ikea a vše bylo řešeno až po 14 měsících od samotného nákupu. Zde by měl právník říci, co vlastně dál dělat."

"Pokud shledá, že ano, pak může Kontrolní výbor navrhnout vedení města podat trestní oznámení, což by měl učinit starosta města," konstatoval Rotbauer.

Nakonec lovosický zastupitel uvedl, že audit města zadaný současným vedením radnice, se jeví jako objektivní a dobře zpracovaný.

"K tématu pozemků na Holoubkově zřejmě došlo k porušení zákona - a audit se vyjádřil velice slušnou formou, což považuji za důležité a snad jasné výsledky povedou k jejich nápravě. Jen se obávám, že tabulka hlasování 132/MZ/2014 jasně poukáže na většinové odhlasovaných zástupců města Lovosice s tím, že většina zastupitelů, kteří tehdy hlasovali pro prodej a reformu pozemků, je i dnes v řadách zastupitelů a v této souvislosti je stále jen poukazováno na paní Lízlovou a paní Novákovou, čímž je samozřejmě žádným způsobem nehodlám hájit," dodal Rotbauer.

ČTĚTE: Strážník Rotbauer bude kontrolovat Lovosice. Deusová rezignovala

Facebook Tomáše Rotbauera
Facebook Tomáše Rotbauera
Facebook Tomáše Rotbauera
Facebook Tomáše Rotbauera

Reklama

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře