Hráčům nemohu až na dva momenty nic vytknout, uvedl trenér Říha mladší po prohře Litoměřic

Miloš Říha ml. Foto: archiv HC Dynamo
Miloš Říha ml. Foto: archiv HC Dynamo

Litoměřice - S prázdnou se vrátili hokejisté Litoměřic z prvoligového zápasu v Ústí nad Labem. V ostře sledovaném severočeském derby prohráli 1:3 a v tabulce se pohybují na hraně desátého místa, které ještě znamená účast v předkole play off. A to je také cíl mužstva.

Reklama

„Hráčům nemohu nic vytknout. Bylo tam nasazení, nechyběla ani bojovnost. Spíš v minulých dvou utkáních jsem postrádal tyto atributy,“ konstatoval litoměřický trenér Miloš Říha mladší po zápase v Ústí.

„Pracovali jsme dobře, ale to jsme potřebovali i v dřívějších utkáních. V Ústí nakonec rozhodly dva momenty, kdy jsme dvakrát nahráli do nájezdu Jaroslavu Roubíkovi. Vytvořili jsme mu sami dvě šance, které proměnil. Přitom jsme věděli o nebezpečí jejich první lajny,“ připomněl Říha mladší.

Litoměřičtí prožívají klíčové období sezóny. „Tabulka se srovnává. Nedávno jsme byli pátí, teď jsme desátí. Je to tam hodně našlapané. Pořád mě mrzí selhání v Českých Budějovicích. Byli jsme sice posíleni o čtyři hráče z extraligového Hradce Králové, ale jen jména hokej nehrají. A možná i debakl na jihu Čech způsobil, že jsme se dostali do problémů a byli jsme v Ústí nervózní. Vždycky záleží na zodpovědnosti hráčů a jejich úsilí, jak k prvoligovému zápasu přistoupí,“ uvažoval trenér Říha.

Co je podle něj největší neduh Litoměřic? „V podstatě každé utkání hrajeme v jiné sestavě. Odešla nám spousta hráčů, Martin Procházka do Sparty, Krstev a Ondráček do Slavie. Další kluci pendlují mezi naším klubem a Hradcem Králové podle toho, jestli je v Hradci marodka apod. Museli jsme sáhnout i po hráčích z druhé ligy,“ podotkl Říha.

Jediný gól hokejistů Litoměřic v Ústí nad Labem vstřelil obránce Bohumil Jank. Hráč, který má extraligové zkušenosti, však velkou radost neprojevoval. „Ano, dal jsem gól. Je to pěkné, ale raději bych jej vyměnil za tři body. Takže převažuje zklamání a ani moje střelecká bilance nemůže být útěchou,“ svěřil se Jank, jenž má před sebou dva úkoly. „Jednak chci pomoci Litoměřicím do play off v první lize a podávat stoprocentní výkony. A zároveň mám přání, abych se vrátil do základní sestavy Hradce Králové v extralize,“ dodal urostlý obránce.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře