Hokejové Litoměřice získaly devět posil z Hradce Králové

Martin Bartoň (vlevo) a Milan Valášek. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Martin Bartoň (vlevo) a Milan Valášek. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Litoměřice - Spolupráce hokejových klubů HC Stadión Litoměřice a HC Mountfield Hradec Králové nabývá konkrétní obrysy. Už během jara 2015 deklarovali zástupci obou celků, že dojde k hráčské výpomoci členů kádru královéhradeckého extraligového týmu směrem do litoměřického prvoligového oddílu. A od počátku července 2015 je známé, kdo přesně oblékne v začátku nové sezóny dres severočeského mužstva.

Reklama

„Bude záležet na dohodě a na tom, koho nám Hradečtí uvolní. Jejich soupiska je dost široká, takže jistě se dostane i na Litoměřice, které se chystají znovu na první ligu. Kluci tady najdou kvalitní hokejové prostředí,“ uvedl po svém květnovém nástupu k týmu Jiří Kučera, nový trenér litoměřických hokejistů.

A může počítat s tím, že se k jím vedenému mužstvu připojí až devět hokejistů z Hradce Králové najednou! Měli by se objevit na litoměřickém ledě koncem července, kdy odstartuje hlavní číst přípravy na prvoligovou sezónu.

Konkrétně to budou brankář Jaroslav Pavelka, obránci Karel Plášil, René Piegl a útočníci Ondřej Kopta, Lukáš Nedvídek, David Švagrovský, Petr Beránek, Tomáš Rousek a Aleš Krátoška. Pozorní hokejoví příznivci si jistě všimli, že převážná většina z nich si zahrála v loňské sezóně extraligu za Hradec Králové.

Mají tak už solidní zkušenosti z nejvyšší soutěže, přitom jsou stále perspektivní s předpokladem zvyšování výkonnosti. Navíc litoměřický trenér Jiří Kučera byl ještě loni asistentem hlavního kouče Petera Draisaitla v Hradci Králové v extralize, a tudíž se jmenovanými hráči rovněž pracoval.

Vedení hradeckého klubu si od působení zmíněných hráčů v Litoměřicích slibuje, že budou mít motivaci se co nejdříve do extraligové sestavy vrátit. „V Hradci je momentálně přetlak na místa v základním kádru a všichni potřebují pravidelně hrát,“ vysvětlil generální manažer Východočechů Aleš Kmoníček.

„Počítáme s tím, že hokejisté, kteří budou vypomáhat v Litoměřicích, se mohou mezi oběma týmy „točit“ podle své formy a potřeb trenérů. Dopředu se nedá říci, koho si třeba povoláme zpět do Hradce. Půjde vyloženě jen o záležitost jejich sportovní výkonnosti,“ podotkl Kmoníček.

Litoměřičtí hokejisté se v avizovaném složení i s posilami z Hradce Králové poprvé představí příznivcům 4. srpna 2015 v úvodním přípravném zápase s SK Kadaň.

ČTĚTE:  Útočníci Bartoň a Valášek chtějí v Litoměřicích zabojovat o extraligový dres Hradce Králové

Po extralize si hokejový trenér Jiří Kučera vyzkouší první ligu v Litoměřicích

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře