Hokejové derby přineslo velký boj, Litoměřice ale s Ústím prohrály

Archivní snímek. Foto: archiv HC Stadion Litoměřice
Archivní snímek. Foto: archiv HC Stadion Litoměřice

Ústí n/L. - Hokejisté Stadionu Litoměřice svedli s protivníkem z Ústí nad Labem v rámci 17. kola WSM ligy nelítostný boj a přestože v utkání vedli, nakonec se Slovanem prohráli 3:5.

Reklama

Ústí se dostalo v 10. minutě do vedení, ale Litoměřičtí brzy vyrovnali a následně zásluhou Pavlase vedli. Pak znovu ztráceli, ale dokázali srovnat na 3:3, vaz jim zlomila až branka Daleckého z 58. minuty, Slovan pak potvrdil výhru při power-play z hokejky Tůmy a vyhrál 5:3.

Asistent trenéra Daniel Tvrzník byl pochopitelně po utkání smutný. "Zápas jsme měli vyhrát. Potřebovali bychom udělat nějakou vítěznou šňůru. Sbíráme to po bodu, a to je málo," krčil rameny po utkání v mix zóně a hodnotil derby, na které dorazilo 1621 diváků.

V minulém kole Litoměřice prohrály s Českými Budějovicemi po nájezdech, předtím na nájezdy udolaly Havířov.

"Máme mladé mužstvo. Takhle nízký věkový průměr jsme snad ještě nikdy neměli. Nehrajeme špatně, ale chtělo by to získat více bodů," doplnil Tvrzník. Tým nedávno musel skousnout i například debakl 1:10 od Jihlavy. "Pak se udělala nějaká interní opatření a další zápasy už byly lepší, takže to mělo svůj vliv," nastínil trenér Stadionu.

V Ústí za Litoměřice nastoupila taková známá jména jako brankář Adam Svoboda či obránce Jiří Vašíček. Hráči extraligového Mountfieldu Hradec Králové, který při spolupráci s "Kališníky" posílá hokejisty i do Litoměřic.

"Zrovna Adam i Jirka jsou velmi zkušení hráči, kteří jdou ostatním příkladem. Odevzdávají všechno, ať už hrají za Hradec nebo za nás. Hradci se vyprazdňuje marodka, takže má hodně hráčů, my naopak máme některé zraněné," upřesnil Tvrzník.

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře