Hlavní litoměřická tepna Na Valech bude částečně uzavřena

Hlavní litoměřická tepna Na Valech bude částečně uzavřena
Hlavní litoměřická tepna Na Valech bude částečně uzavřena

LITOMĚŘICE - Už se to blíží. Velké opravy a s tím související dopravní komplikace začnou začátkem dubna 2017 v Litoměřicích. První změna se dotkne Sovovy a Palachovy ulice.

Reklama

"Již 3. dubna dojde v souvislosti s rekonstrukcí kanalizace k úplné uzavírce Sovovy ulice a části navazující Palachovy ulice, a to až za křižovatku s ulicí Palackého, Tolstého a Boženy Němcové. Uzavírka potrvá minimálně do srpna,“ sdělila vedoucí odboru územního rozvoje Venuše Brunclíková.

Od počátku dubna do konce oprav zde nebudou moci parkovat auta rezidentů. Náhradní plochy budou vymezeny v ulici Teplická (u horního nádraží) a v pravé horní části Palackého ulice.

Na rekonstrukci kanalizace v ulici Sovova a Palachova naváže kompletní rekonstrukce ulice Palachova, na kterou získalo město dotaci. Dokončena má být v polovině příštího roku.

Začne i částečná uzavírka ulice Na Valech.

V plánu je například výměna povrchu kruhové křižovatky Na Kocandě a u Kauflandu, frézování ulice Na Valech, ale i časově náročnější akce související s rekonstrukcí kanalizace Na Valech při úplné dopravní uzavírce této frekventované dopravní tepny města.

V tuto chvíli je zřejmé, že první etapa frézování ulice Na Valech se dotkne úseku od kruhového objezdu před domem kultury až před křižovatku s ulicí Osvobození. Naplánována je na sobotu 1. a neděli 2. dubna.

Nový asfaltový povrch bude položen ve dnech 27. až 30. dubna.

Objízdná trasa povede po ulicích Osvobození, Liberecká, Teplická a Masarykova. V případě městské hromadné dopravy to znamená, že autobusové zastávky u pošty budou od 3. dubna do konce měsíce provizorně přesunuty do ulice Osvobození.

Druhá etapa frézování bude pokračovat od křižovatky s ulicí Osvobození až pokruhový objezd na Kocandě. Dít se tak má od 8. do 10. května a pokládka nového asfaltového povrchu od 3. do 4. června.

SOUVISEJÍCÍ: Dopravní hororové jaro v Litoměřicích je tady. Víme, kde nepůjde parkovat a budou i kolony aut

Reklama

Hodnocení

2.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře