Házenkáři Lovosic vstupují do výjimečné sezóny, obhajují stříbro

Vladimír Šuma. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Vladimír Šuma. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Lovosice - Házenkáře Lovosic čeká výjimečná sezóna. Koncem srpna a na počátku září 2015 totiž vstoupí do nového soutěžního ročníku, v němž budou vystupovat v roli úřadujících vicemistrů extraligy. Tudíž na sebe soustředí pozornost házenkářských odborníků, médií, širší sportovní veřejnosti i nejvěrnějších fanoušků v regionu.

Reklama

Stříbrné extraligové medaile z června 2015 zdobí galerii úspěchů lovosické házené, ale jen z minulosti se žít nedá. Tým se po letní přestávce znovu vrhl do systematické přípravy.

A hned na úvod čeká nejlepší severočeský celek atraktivní a prestižní vystoupení ve finálovém turnaji nově vzniklého Česko-slovenského poháru. Uskuteční se v pátek 28. srpna a v sobotu 29. srpna v pražské hale v Edenu za účasti čtyř družstev. Českou republiku zastupují mistr z Plzně a druhé Lovosice, Slovenská republika vysílá tamního mistra Prešova druhý Hlohovec.

Lovosičtí se v prvním utkání střetnou s Prešovem, další dvojici tvoří Plzeň-Hlohovec. Vítězové postoupí do boje o pohárovou trofej, poražení se poměří v zápase o třetí místo.

„Je jasné, že střetnutí s Prešovem je pro nás dokonale ostrou premiérou v sezóně. Těžšího soupeře jsme v přípravě neměli. Vzhledem ke kvalitě slovenského šampióna nejsme favoritem, ale pokusíme se odehrát solidní partii,“ glosuje pohárovou soutěž lovosický trenér Vladimír Šuma.

Severočeši absolvovali v rámci přípravy turnaj v domácí hale, poté se představili na palubovkách německých celků. Hlavním motivem bylo zabudování nových hráčů do kádru. „Ale Ivo Havel i Jiří Bouček se vraceli ze zahraničí sice po sedmi letech, ale do známého prostředí. Takže v jejich adaptaci není problém,“ vysvětlil Šuma. Kouč dal šanci i odchovancům z juniorské kategorie, což je typický rys práce lovosického klubu.

Na novou roli si zvyká asistent trenéra Milan Berka, který před třemi měsíci ukončil aktivní kariéru a stal se členem realizačního týmu. Jde tak ve šlépějích svého otce Milana Berky staršího, jenž byl kdysi ústřední hráčskou postavou Lovosic a poté v několika obdobích i úspěšným trenérem v témže klubu.

Trenér Vladimír Šuma vnímá změnu asistenta realisticky: „Dobře se mi spolupracovalo s Václavem Tomanem. A stejně to vidím i ohledně Milana Berky. Je určitě pozitivní, když se o hře a taktice baví na střídačce více lidí. Nehraji si na hlavního kouče, doplňujeme se jako dvojice.“

Muži z trenérské lavičky povedou Lovosice od 5. září 2015 i v extralize. V prvním kole zajíždějí Severočeši do Zubří.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře