Házenkáři Bouček a Havel se vrátili z Německa do Lovosic!

Vojtěch Srba. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Vojtěch Srba. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Lovosice - Když sportovní ředitel lovosického házenkářského klubu Vojtěch Srba hodnotil „stříbrnou“ sezónu v extralize a zamýšlel se nad výhledem do budoucna, vyjádřil optimismus ohledně doplnění hráčského kádru.

Reklama

„Počítáme s návraty některých našich odchovanců ze zahraničí. A to je výhoda, na které se dá stavět,“ uvažoval Srba a jeho slova docházejí od června 2015 naplnění. Klub už oznámil příchody dvou hráčů známých jmen. Do Lovosic se oficiálně vracejí Jiří Bouček a Ivo Havel, oba přicházejí ze sousedního Německa!

Třebaže se zdá, že od jejich předešlého působení v Lovosicích neuběhla dlouhá doba, statistika je neúprosná. Bouček odešel do německé Pirny v roce 2007 a Havel do Bad Blankenburgu v roce 2008.

Jiří Bouček patřil k nejtalentovanějším hráčům z lovosické líhně, už kdysi tvořil nadějný tandem s Jiřím Motlem, nynější hvězdou Severočechů. A oba se, byť už mnohem zkušenější a vyzrálejší, opět setkávají v jednom dresu. „Nehráli jsme spolu osm let, ale věřím, že znovu rychle najdeme společnou házenkářskou řeč. Působení v Německu hodnotím kladně, jelikož v zemi je házená nesmírně populární,“ svěřil se Bouček na klubovém webu.

Jen slova uznání volí při hodnocení současného týmu Lovosic. „Kluci dokázali v play-off obrovský úspěch. Moc jsem jim držel palce a myslím, že stříbro má velmi vysokou hodnotu. Vždyť Lovosice jsou druhým nejlepším týmem v republice,“ podotkl Bouček a připomněl finálovou sérii play-off s mistrovskou Plzní.

Ivo Havel se rovněž ohlíží za německou štací jen pozitivně: „Získal jsem zkušenosti po sportovní i životní stránce. V podstatě se mohu shodnout s Jirkou Boučkem, že mě zpátky do Lovosic přivedla možnost zahrát si opět s některými bývalými spoluhráči.“

Pokud jde o novou sezónu v extralize, trenérem Lovosic bude i nadále úspěšný kouč Vladimír Šuma. Do přípravy už nezasáhne nejzkušenější hráč Milan Berka, který po finále v květnu 2015 ukončil aktivní kariéru. „Už jsem na to neměl po herní, fyzické ani zdravotní stránce. Zvlášť po nedávné operaci jsem usoudil, že je čas na loučení s hráčskou érou. U házené ale nějakým způsobem zůstanu,“ svěřil se Berka.

ČTĚTE:  S jídlem roste chuť, řekl lovosický házenkář Tomáš Hes po druhém místě v extralize

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře