Hassan Mezian a Tomáš Krajník debatovali o zdravotnictví v Litoměřicích

Ondřej Krajník, Hassan Mezian, Tomáš Krajník. Foto: archiv Vize pro Česko
Ondřej Krajník, Hassan Mezian, Tomáš Krajník. Foto: archiv Vize pro Česko

LITOMĚŘICE - Další zastávka ze série debatních setkání Vize pro Česko byla v Litoměřicích. Se senátorem Hassanem Mezianem debatoval ředitel roudnické nemocnice Tomáš Krajník.

Reklama

Senátor Hassan Mezian (ČSSD) zavzpomínal na dobu před šesti lety, kdy ještě působil jako radní města Litoměřice. Tehdy se objevily první indicie možné privatizace Městské nemocnice v Litoměřicích.

Podle Meziana tehdejší vedení města, jehož někteří členové jsou stále na radnici (konkrétně Ladislav Chlupáč, Karel Krejza, Radek Lončák), mělo zřejmě připraven plán či ideu ke změně zřízení nemocnice, která byla příspěvkovou organizací.

"Už v roce 2012 to začalo zvolením tehdejší ředitelky, jak se později ukázalo, byla dobrou známou pana Krejzy i Lončáka. Pokračovalo to změnou dozorčí rady nemocnice. O prázdninách 2012 jsem se tehdy rozhodl odejít na vlastní žádost z rady města," připomněl Hassan Mezian.

SOUVISEJÍCÍ: Litoměřice stále chtějí pronajmout nemocnici. Jeden uchazeč byl vyřazen

Debata se věnovala i situaci nejen v litoměřické, ale také roudnické nemocnici. Rovněž se diskutovalo o situaci v Rumburku či Žatci.

Ředitel Podřipské nemocnice s poliklinikou v Roudnici nad Labem Tomáš Krajník zavzpomínal rovněž na rok 2012 a objasnil, co vše bylo nutné, aby nemocnice nezkrachovala a naopak se rozvíjela.

Hovořilo se i o tom, zda a za jakých podmínek, by nemocnice měly být provozovány a kontrolovány.

SeveročeskýDeník.cz a MojeLitoměřicko.cz jako mediální partner projektu Vize pro Česko postupně bude zveřejňovat zajímavosti z debaty.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře