Gymnázium nelze převést, muselo by být zrušeno, vzkazuje do Litoměřic kraj

Gymnázium Josefa Jungmanna v Litoměřicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Gymnázium Josefa Jungmanna v Litoměřicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Ústí n/L., Litoměřice - Jako předvolební prohlášení vnímá vyjádření litoměřického místostarosty Karla Krejzy (ODS), že chce pro město získat Gymnázium Josefa Jungmanna, Ústecký kraj. Ten navíc vzkazuje, že v případě zájmu o provozování gymnázia si může město založit vlastní.

Reklama

"V tuto chvíli se jedná o předvolební prohlášení pana Krejzy, Ústecký kraj nebyl o této myšlence nijak informován a v tuto chvíli nevidí důvod ke změně, jelikož dle dlouhodobého plánu zřizuje gymnázia v bývalých okresních městech," sdělila na dotaz MojeLitoměřicko.cz mluvčí Ústeckého kraje Magdalena Hanáčková.

Reagovala tak na prohlášení litoměřického místostarosty Karla Krejzy, že bude usilovat společně se starostou Ladislavem Chlupáčem o převod Gymnázia Josefa Jungmanna z kraje na město Litoměřice. "Pochopitelně by tento záměr musely projednat veškeré kompetentní orgány kraje," dodala mluvčí kraje.

Podle Magdaleny Hanáčkové proces převodu není jednoduchý. "Pokud by vůbec k takovému kroku byla vůle, nejednalo by se o převod. V tomto případě by musel proběhnout poměrně náročný proces, kdy by kraj zrušil gymnázium v Litoměřicích a město by si muselo zřídit a založit své," nastínila mluvčí kraje. "Což ostatně může i tak, pokud skutečně chce být zřizovatelem gymnázia."

"V tuto chvíli je skutečně předčasné spekulovat o způsobu manipulace s budovou. Jelikož kraj do gymnázia v Litoměřicích investoval a další investice chystá, opět nevidí důvod, proč by se měl s majetkem rozloučit," dodala Magdalena Hanáčková.

ČTĚTE: Předvolební populismus s gymnáziem. Karel Krejza si hraje s veřejností

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře