Grund má méně kompetencí než měl Szántó, řekl Urbánek. A pustil se i do Vondry

Pavel Grund. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Pavel Grund. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Litoměřice - Prosincové litoměřické zastupitelstvo řešilo i schvalování kompetencí starosty a místostarostů. Kritika se snesla i na jmenování Alexandra Vondry do orgánů Destinační agentury České středohoří.

Reklama

Na ustavujícím zastupitelstvu na přání zastupitelského klubu ANO byl stažen z programu bod o kompetencích starosty a místostarostů. Nakonec se o tom hlasovalo na 2. jednání zastupitelstva, i když hladký průběh projednávání tohoto bodu to nebyl.

Lídr ANO Petr Urbánek zkritizoval rozhodnutí koalice, která k uvolněné funkci starosty (Ladislav Chlupáč z ODS) nově zavedla i dvě uvolněné funkce místostarostů oproti předchozímu volebnímu období: Karel Krejza (ODS) a Pavel Grund (ČSSD). Zatímco Krejza byl voliči vykroužkován z druhého až na šesté místo, má plně placenou funkci v orgánech města. To samé platí i o zástupci sociální demokracie, přestože získala jen dva mandáty. Pavel Grund svlékl uniformu hasiče a získal placené místo politika (na plný úvazek) na litoměřické radnici.

"Zatímco jeho předchůdce (Jan Szántó) byl neuvolněný místostarosta, tak druhý místostarosta (Pavel Grund) je uvolněný. Přitom má méně kompetencí než jeho předchůdce (Szántó) a dokonce méně než třetí neuvolněný místostostarosta (Václav Červín)," konstatoval Petr Urbánek.

"Chtěl bych se zeptat, zda předchozí neuvolněný místostarosta (Szántó) nezvládal svoji funkci, a proto bylo nutné zřídit uvolněnou funkci. Nebo ke zřízení uvolněné funkce byly jiné důvody?" zeptal se zastupitel za ANO.

Pavel Grund na kritiku na zastupitelstvu nereagoval a ke svým kompetencím i důvodům, proč je uvolněným místostarostou, se nevyjádřil.

Petr Urbánek dále kritizoval jmenování Alexandra Vondry (ODS) do správní rady Destinační agentury České středohoří. Dalším zástupcem města je Lukas Wünsch (Severočeši Litoměřice) a v dozorčí radě je Filip Hrbek (ODS).

"Chtěl bych protestovat, aby osoby, které nejsou z našeho města, byly za město jmenováni do orgánů společností. Navíc pokud jsou kontroverzní a jsou spojovány s korupčními kauzami v řádech sta milionů korun (ProMoPro), aby zastupovali naše město (Litoměřice). Myslím si, že naše město má dost svých občanů, kteří by mohli v externích organizacích město zastupovat. Nepotřebujeme na to kontroverzní osobnost z Prahy," uvedl lídr ANO na adresu Alexandra Vondry.

Kontroverzního Vondry se na zastupitelstvu zastal taktéž kontroverzní Karel Krejza (ODS).

"Je pravda, že pan Vondra žije v Praze. Ale byl šest let senátorem za Litoměřicko, což Petr (Urbánek) asi neví, neboť tady nebyl. Za těch šest let toho pro Litoměřice a okolní obce udělal tolik, že si myslím, že všichni na něj ještě teď vzpomínají v dobrém. To, že někdo tuhle osobnost mediálně zlikviduje, to je v Čechách normální. S médii je to složité. Sám jsem si to mohl také vyzkoušet. Chtěl bych protestovat proti takovému očerňování člověka, protože nám všem tady moc pomohl," reagoval litoměřický místostarosta.

ČTĚTE:  Zahradu Čech čeká audit. Krejza potupil Wünsche, Červín končí

OBRAZEM. Hlasování o rozpočtu města Litoměřice na rok 2015

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře