GRAFIKA. Náhradní autobusová doprava v Litoměřicích při uzavírce Tyršova mostu

Mapa autobusových linek v Litoměřicích. Zdroj: Krajský úřad Ústeckého kraje
Mapa autobusových linek v Litoměřicích. Zdroj: Krajský úřad Ústeckého kraje

Litoměřice - Rekonstrukce okružní křižovatky na Vojtěšském náměstí finišuje. O víkendu bude křižovatka zcela uzavřena, neboť dojde k finální pokládce asfaltového povrchu. Semafory v ulici na Valech budou instalovány ve druhé polovině tohoto týdne.

Reklama

V této souvislosti dojde od 1. dubna 2015 k operativním změnám v městské hromadné dopravě, jejíž linka D bude dočasně odkloněna z původní trasy tak, aby se pokud možno ulicím Mrázova a Komenského vyhnula. Linka B přechodně neobslouží zastávku Interspar.

V souvislosti s uzavřením Tyršova mostu linka D neobslouží zastávku Michalovická. Místo ní dočasně vznikne nová zastávka u hřbitova a v souvislosti se změnami i zastávka u nových mrazíren před areálem společnosti Bohemia Venture.

ČTĚTE:  Dopravní kolaps se blíží. Uzavírka Tyršova mostu změní trasy autobusů

Řidiči autobusů MHD na lince D využijí dočasně zřízeného obousměrného provozu v ul. Družstevní. Následně budou pokračovat po trase ulicemi Štursova a Masarykova zpět do své původní trasy, aby mohli obsloužit stěžejní zastávku u pošty v ulici Na Valech. Po dobu uzavírky mostu nebudou zajíždět spoje linky B k areálu obchodního centra v Želeticích. „Spojení do této zóny po objízdné trase při tak značném nárůstu dopravy by nebylo možné stávajícími počty vozidel MHD a v rámci platné smlouvy s dopravcem zajistit. Objednání vozů a řidičů navíc by bylo drahé," vysvětlil Jan Jakub z městského úřadu.

ČTĚTE:  Rozkopané autobusové nádraží i Mírové náměstí, uzavřený most. Litoměřice čekají hororové měsíce

Spojení centra města se Želeticemi však zůstane zachováno, ačkoliv se časy dojezdů výrazně prodlouží. Uvedena zde bude 1. dubna do provozu mimořádná linka s pracovním označením „X637", jejíž pět autobusů začne jezdit v krátkých pravidelných intervalech přes most generála Chábery na trase Bohušovice - Terezín – Interspar – Mlékojedy – ul. Žernosecká – Mrázova – Na Valech – autobusové nádraží a zpět. Spojení objednal a provoz uhradí Ústecký kraj. Jako provizorní řešení je využívána i zastávka v ul. Mlékojedská v blízkosti Tyršova mostu. Zde mohou cestující v případě zájmu použít vybudovanou provizorní lávku, po níž mohou přejít jak pěší, tak cyklisté tlačící kolo, ale i handicapovaní na vozíku či maminky s kočárky. Je totiž bezbariérová.

Mapa nového trasování autobusových linek v Litoměřicích
Mapa nového trasování autobusových linek v Litoměřicích
Mapa nového trasování autobusových linek v Litoměřicích
Mapa nového trasování autobusových linek v Litoměřicích

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře