Galerie pod širým nebem. Nová vize Zeleného náměstí v Lovosicích?

Galerie pod širým nebem. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Galerie pod širým nebem. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Lovosice - Park, náměstí, prostor pro setkávání. Nové centrum v Lovosicích by mělo získat i jinou funkci, než je betonová plocha místo dřívějšího parku. Radnice plánuje vytvořit veřejnou galerii pod širým nebem.

Reklama

"Myslím si, že centrum bude plnit roli, kterou má. Samozřejmě je škoda, že se nerealizovalo plánované zastřešení, neboť by ta plocha tím byla "rozbita"," konstatovala v Diskusním salonu projektu Vize pro Česko/Ústecký kraj/Litoměřicko vedoucí odboru vnitřních věcí lovosického městského úřadu Jana Hejdová.

Řeč v diskusi byla i o betonové ploše nazývané jako Zelené náměstí. "V rámci toho prostoru bychom chtěli mít venkovní galerii. Každý rok mít jedno téma, kterému bychom se chtěli věnovat," uvedla pro MojeLitoměřicko.cz Jana Hejdová a naznačila, jakým směrem by se radnice chtěla ubírat v rámci oživení veřejného prostoru - podpořit kulturu ve městě a "ruku v ruce" nabídnout návštěvníkům města "něco navíc".

"Navíc máme opravenou Pfannschmidtovu vilu, kde nám nově sídlí knihovna a informační středisko a jsou tam dostatečné prostory pro pořádání výstav. Na podzim jsou již plánovány. Zase je to o tom, aby se do povědomí lidí dostala informace, že se tam ta akce koná. Co to je, proč to je," konstatovala.

Účastníci Diskusního salonu se shodli na tom, že jednou z cest podpoření cestovního ruchu je event, neboli zážitek.

"Když jezdím po republice, jsem překvapena, jak se některá města snaží. Z malé události, třeba i z blbosti, lze udělat velkou událost. Nemusí to být velký festival, který stojí organizačně hodně peněz i úsilí," uvedla k tématu restauratérka z Pamplony v Libochovicích Věra Bauerová.

"Víme, že lidé budou trávit dovolenou v Česku, jenže se budou rozhodovat, kam pojedou. Třeba rodiny s malými dětmi řeší, jaký a kde bude pro ně program. Je nutné lidem říci: přijeďte k nám a proč," nabídla recept Věra Bauerová, která získala prestižní titul Restauratér roku 2013.

ČTĚTE:  Diskusní salon: Jak zintenzivnit propagaci cestovního ruchu na Litoměřicku a Podřipsku

Diskusní salon: Cestovní ruch a turismus na Litoměřicku a Podřipsku

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře