Fotopasti v Libochovicích mají odhalovat nepoctivé podnikatele

Pohled na město Libochovice. Foto: archiv MěÚ Libochovice
Pohled na město Libochovice. Foto: archiv MěÚ Libochovice

Libochovice - Fotopasti u kontejnerů na odpad plánují instalovat v Libochovicích. Radnice chce prostřednictvím městské policie odhalovat podnikatele, kteří nemají uzavřenou smlouvu s městem, přesto využívají sběrné nádoby.

Reklama

"Plánujeme instalovat u kontejnerů fotopasti. Snímky budou vyhodnocovat městští strážníci," sdělila libochovická starostka Jana Holá. "Chceme odhalovat nepoctivé podnikatele, kteří nemají s městem uzavřenou smlouvu na odpad, přesto využívají městské kontejnery."

V rámci prevence a snížení vandalismu či kriminality v roce 2013 libochovičtí udělali několik opatření. V květnu začala fungovat městská policie a v srpnu kamerový systém na náměstí 5. května a v přilehlých ulicích. Dalším opatřením mají být fotopasti.

"Strážníci si vytvářeji u obyvatel, zejména mládeže, respekt. Podařilo se nám omezit vandalismus v městském parku nebo na náměstí," uvedla Jana Holá. Podle starostky radnice neplánuje zásadní změny ve fungování policie. "V roce 2014 by měl být zachován stávající stav včetně financování."

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře