FOTO. Fraška na lovosickém zastupitelstvu. V sále za miliony není politiky slyšet

Pohled na zasedání zastupitelstva v Lovosicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Pohled na zasedání zastupitelstva v Lovosicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Lovosice - Historický sál staré radnice v Lovosicích se stal novým domovem pro konání zastupitelstva. I když je prostředí mnohem lepší, díky špatnému ozvučení je průběh zasedání pro obecenstvo z řad veřejnosti utrpení.

Reklama

Zastupitelé sedí do "účka", vedoucí odborů na židličkách u zdi. Veřejnost pak vzadu pod přístřeškem-balkonem. Na posledním mimořádném zastupitelstvu výraznou část obecenstva tvořili buď budoucí politici, kteří se pokusí v nadcházejících volbách uspět, nebo novináři.

Byl totiž dobrý důvod se předvolebního "představení" zúčastnit. Na programu bylo několik kontroverzních rozhodnutí a kauz. O veřejná vystoupení tak nebyla nouze.

Jak zastupitelé přicházeli k mikrofonům a mluvili do nich, projevilo se úskalí nově zrekonstruovaného sálu. Špatné ozvučení. Veřejnost vzadu místnosti prakticky neslyšela, co politici vpředu říkají, o čem mluví.

Nebylo to poprvé. Stížnosti zazněly minimálně již třikrát, avšak od otevření sálu se zatím nic nezměnilo. Přitom rekonstrukce jednoho sálu a vybudování výtahu stálo zhruba 15 milionů korun. Avšak konečná cena je zase velká neznámá, jak u lovosických projektů se stalo pravidlem.

Ze zastupitelstva se tak stala fraška. Zatímco politici řečnili, lidé vzadu se okřikovali, aby ti, co se rozhodli komentovat projednávané jednotlivé body jednání, byli zticha. Také se kroutili na židli, nakláněli se a napínali uši. Aby něco slyšeli...

V zadní technické místnosti pak postávala úřednice, která korigovala zvukové zařízení, intenzitu zvuku. Ukázalo se, že není zcela v pořádku. A projevilo se, že chybějící reproduktory pro zadní část sálu akce typu jednání výrazně degradují.

Zasedání zastupitelstva
Zasedání zastupitelstva
Zasedání zastupitelstva
Zasedání zastupitelstva
Zasedání zastupitelstva
Zasedání zastupitelstva


Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře