FK Litoměřicko: kanonýr Kacafírek do Příbrami, Kabele se uvedl gólem do sítě Ostravy

Jiří Kabele. Foto: archiv FK Litoměřicko
Jiří Kabele. Foto: archiv FK Litoměřicko

Litoměřice - O nečekaný vzruch v českých soutěžích se v pozitivním smyslu starají fotbalisté FK Litoměřicko. Nováček ČFL razantně vstoupil do podzimní sezóny, když si v domácím poháru vyšlápl na prvoligovou Příbram i druholigového lídra Baník Ostrava. Oba týmy postupně vyřadil z MOL Cupu a litoměřické tažení patří k senzacím dosavadního průběhu sezóny.

Reklama

Ústřední postavou mužstva byl útočník Štěpán Kacafírek, který ve zmíněném pohárovém duelu dal dva góly Příbrami a dalších šest branek přidal v sedmi kolech ČFL. Tahle bilance neunikla zástupcům jiných klubů, které projevily o kanonýra zájem. Kacafírek nakonec přestoupil do 1. FC Příbram, takže se ocitá na soupisce účastníka první ligy. Je to velký výkonnostní skok, nicméně pro odchovance pražské Sparty Kacafírka se nejedná o premiérovou možnost zahrát si prvoligovou soutěž. Už v roce 2006 nastoupil tehdy v pouhých sedmnácti letech třikrát za Chmel Blšany v první lize. Působil i v Mostě a dalších týmech.

Kacafírek se s Litoměřicemi rozloučil den před zápasem s Baníkem Ostrava. „V litoměřickém klubu jsem byl velmi spokojený. Nabídka z Příbrami přišla v polovině září, kdy mi volal příbramský šéf pan Starka a záhy jsme se domluvili,“ citoval web litoměřického klubu jeho slova. V Příbrami bude Kacafírek působit pod vedením zkušeného trenéra Petra Rady, v kádru jsou například Mahmutovič, Jiránek, Rezek, Pilík, Trapp, brankář Hruška a další zkušení borci.

V duelu s Ostravou si odbyl debut v severočeském celku útočník Jiří Kabele. A uvedl se vstřeleným gólem do sítě favorita při vítězství 2:1. Byla to tedy premiéra se vším všudy. „Jsem šťastný, že jsem pomohl Litoměřicím k postupu přes Ostravu,“ řekl klubovému webu fotbalista, jenž má za sebou poměrně pestrou kariéru. Hrál za Kladno, Dunajskou Stredu na Slovensku, v Maďarsku, v Austrálii a naposledy za Králův Dvůr v ČFL.

V Litoměřicích si od nové posily slibují střeleckou produktivitu. Naváže na svého předchůdce v útoku? „Štěpán Kacafírek tady byl krátce, ale nastavil laťku hodně vysoko. Jsme odlišnými typy útočníků, ale udělám maximum, abych byl platným hráčem a dařilo se nám v další části sezóny,“ dodal Kabele.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře