Fanoušci nás dotlačili k výhře, lebedil si gólman Adamík po postupu nad Duklou v Českém poháru

Artur Adamík Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Artur Adamík Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Lovosice - Házenkáři Lovosic se postarali o velký úspěch, když ve čtvrtfinále Českého poháru přetlačili favorizovanou Duklu Praha, kterou porazili 31:30. Mohou tak stále snít o obhajobě trofeje, protože stejnou soutěž před rokem vyhráli. Utkání a momentální situaci v lovosickém týmu pro MojeLitoměřicko.cz hodnotil brankář Artur Adamík.

Reklama

Zaplněná lovosická hala sledovala velmi napínavou a vyrovnanou bitvu. Dukla Praha přijela na sever Čech v pozici lídra extraligové tabulky, ale v závěru už nedotáhla náskok domácích Lovosic a s pohárem se loučí už ve čtvrtfinále. Jedním z lovosických hrdinů byl brankář Artur Adamík, který svůj tým hlavně v závěru utkání podržel.

Jak hodnotíte vítěznou bitvu s Duklou Praha, kterou jste porazili 31:30?

Chtěli jsme před domácím publikem postoupit, a to se nám podařilo. Jsme velmi spokojení. Dukla byla favoritem, byl to vedoucí tým ligové soutěže, ale naši fanoušci nás hnali dopředu.

Co rozhodlo ve váš prospěch?

Rozhodla bojovnost. Dali jsme do toho všechno a týmovým výkonem jsme to zvládli. Dali jsme o gól víc, takže jsme šťastní.

V úvodu února vás také čeká start druhé části ligové sezóny...

Začínáme jarní část sezóny doma s Litovlí. Určitě Litovel nebudeme chtít podcenit. Chceme do druhé části sezóny vstoupit vítězně.

V extralize jste na 7. místě a v Českém poháru jste postoupili do semifinále. Jak daleko budete chtít v obou soutěžích dojít?

Hrajeme ligu a pohár, ale dá se to zvládat. Už s tím máme zkušenosti z minulé sezóny, ve které jsme vyhráli pohár a došli do finále extraligy. Motivací může být i to, že v případě vítězství v poháru bychom mohli hrát mezinárodní Pohár EHF, ale to je daleko. Nad tím zatím nepřemýšlíme. V obou domácích soutěžích ale chceme dojít co nejdále.

Máte i několik zraněných hráčů, jak se s tím popasujete?

Jiří Motl je stále zraněný, ale snad už bude brzy fit. Ale další hráči ho umí dobře zastoupit, takže se nechceme vymlouvat na marodku.

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře