EXKLUZIVNĚ. Projekt multifunkční haly na Zahradě Čech má nově stát 56,6 milionu

Plechové haly B a C na výstavišti Zahrada Čech. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Plechové haly B a C na výstavišti Zahrada Čech. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Litoměřice - Litoměřičtí zastupitelé by měli v úterý 16. září 2014 na jednání zastupitelstva města schvalovat odůvodnění účelnosti na projekt multifunkční haly na výstavišti Zahrada Čech. Jedná se o doplněný bod nad rámec schváleného programu.

Reklama

Kolem výstavby multifunkční haly na litoměřickém výstavišti je živo. Končí volební období a projekt ani zhruba dva roky po výměně provozovatele není realizován. Na výstavišti stále stojí plechové haly B a C, plánovaná nová hala nestojí.

Zastupitelé mají na aktuálním jednání zastupitelstva schvalovat odůvodnění účelnosti významné stavební zakázky "Multifunkční hala na Výstavišti Zahrada Čech". Doplněný bod předloží místostarosta města a jednatel společnosti Zahrada Čech s.r.o. Václav Červín.

Projekt má nově zahrnovat výstavbu multifunkční haly, stavební opravy předprostoru výstaviště, výsadbu zeleně a sadové úpravy, demolici stávajících objektů.

Jaký to bude mít dopad na městský rozpočet? Předpokládané náklady projektu jsou 56 599 801 korun bez DPH. Finanční spoluúčast na projektu má záviset na výši přidělené dotace. Město ji chce získat ze zdrojů ministerstva školství.

Podle Červína ve zprávě zastupitelům se v současné době připravuje vyhlášení zadávacích podmínek pro výběr zhotovitele a žádost o dotaci. "Schválení zastupitelstvem je podmínkou pro zahájení zadávacího řízení," stojí v návrhu do zastupitelstva města.

ČTĚTE:  Fiasko na Zahradě Čech. Investor neplní, co sliboval

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře