EXKLUZIVNĚ. Japonská firma Fukoku míří do regionu. Víme, kde bude

Průmyslová zóna Lovosice. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Průmyslová zóna Lovosice. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Lovosice - Nová pracovní místa mají vzniknout v litoměřickém regionu v novém výrobním závodě japonské firmy Fukoku. Doteď se spekulovalo, kde bude továrna postavena. Nyní je jasno.

Reklama

V lednu 2014 agentura CzechInvest oznámila, že na Litoměřicku plánuje postavit novou výrobní halu japonský dodavatel Fukoku Czech. Specializovat se bude na průmyslové plastové a pryžové výrobky.

Stále se ale spekulovalo, kde továrna bude. Prvotní informace hovořily o Litoměřicích.

MojeLitoměřicko.cz exkluzivně zjistilo, že nová pracovní místa díky 60 milionové investici v rámci výstavby nové haly vzniknou v Lovosicích. "Ano, mohu to potvrdit," sdělila zástupkyně mluvčí CzechInvestu Petra Menclová.

Český subjekt byl založen v březnu 2014 (Fukoku Czech s.r.o.) a jde o vůbec první pobočku firmy Fukoku v rámci Evropy. Společnost Fukoku bude vyrábět pryžové díly a dodávat je do českých závodů japonských výrobců z automobilového průmyslu. Výrobní provoz má být zahájen na podzim roku 2015, původně se spekulovalo o jaru příštího roku.

Fukoku zahájí první fázi výroby pouze s 10 zaměstnanci - v budoucnu má však v plánu výrobu rozšířit. Česká pobočka bude závodem s mezinárodním přesahem, resp. bude dodávat díly do celé Evropy.

Výrobní portfolio bude zahrnovat gumové díly, těsnění zabraňující úniku oleje z pístu a antivibrační pryžové komponenty, které snižují vibrace a hluk z aut.

Reklama

Hodnocení

2.75 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře