Doufám, že mi hattrick do sítě Kladna nestoupne do hlavy, říká litoměřický Zdeněk Doležal

Zdeněk Doležal. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Zdeněk Doležal. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Litoměřice - Povedený hokejový kousek má na svém kontě útočník Zdeněk Doležal. V dresu HC Litoměřice vstřelil v první lize tři góly při vítězném zápase na ledě vedoucího Kladna. Přispěl nejen k výhře svého týmu, ale i k tomu, že litoměřické mužstvo tráví současnou krátkou přestávku v soutěži na výborném šestém místě tabulky. Liga pokračuje 22. prosince 2015.

Reklama

Váš hattrick do sítě lídra a favorita byl událostí minulého kola prvoligového dění. Nestoupne vám to trochu do hlavy?

Doufám, že ne. Jsem hlavně rád, že zápas pro nás dopadl dobře a vyhráli jsme v Kladně 7:4. Když se hráči povede vlastní výkon a ještě jsou z toho tři body, pak si to člověk může užít. V kategorii mužů jsem zaznamenal svůj první hattrick.

Které brankáře jste na Kladně překonal?

První dva góly jsem dal Mensatorovi, třetí potom Cikánkovi, který ho střídal.

Jak jste na tom střelecky celkově?

Mám dvanáct vstřelených branek. Stejný počet dosáhli i další dva kluci z týmu. Všichni si vážíme toho, že nám to tam padá.

Odkud jste do Litoměřic přišel?

Začínal jsem v Benátkách nad Jizerou, ale od páté třídy do juniorů jsem působil v pražské Spartě, kde mě vedli v mládeži nejčastěji například trenéři Pavel Geffert, Jiří Doležal, Richard Žemlička. Fanouškům tahle jména si hodně říkají, protože jsou to bývalé hráčské hvězdy Sparty. A do Litoměřic jsem se dostal v období, kdy existovala spolupráce mezi oběma kluby.

Loni jste byli v Litoměřicích tři Doležalové - trenér Jiří Doležal, jeho syn Tomáš a ještě vy. Jak jste to vnímal?

Když se tady objevil některý nový hráč, tak se ptal, jestli jsme v nějakém příbuzenském vztahu. A odpovídal jsem, že ne. Teď jsme každý jinde. Pan Doležal už Litoměřice netrénuje, Tomáš hraje v Mostě a druhý syn trenéra Doležala Jirka přešel ze Slavie do Mostu a hostuje v Litvínově.

Jak se vám v Litoměřicích líbí?

Sparta dala ode mne ruce pryč a na konci minulé sezóny jsem se dohodl s litoměřickým klubem, že zůstanu i nadále, protože jsem tady spokojený. Většinu času tu bydlím, a když máme volno, jedu domů do Lysé nad Labem. Zázemí litoměřického hokeje je na první ligu výborné. Absolutně s ničím nebyly problémy. Co člověk slyší takříkajíc seshora od vedení, tak platí.

Nosíte v sobě myšlenky na extraligu?

Je mi dvaadvacet let. Nemám ještě žádný extraligový start, ale ten je asi snem každého hokejisty. Určitě bych si extraligu rád zahrál a budu se o to snažit.

S čím půjdou litoměřičtí hokejisté do druhé poloviny prvoligové sezóny?

Jsem v týmu třetí sezónu a je to hodně podobné. Bojujeme o první šestku tabulky. Loni nám utekla na poslední chvíli. Letos se situace vyvíjí a vypadá dobře. Po výměně trenérů (Jiřího Kučeru nahradil Miloš Říha mladší) nám to začalo výsledkově šlapat. Snad se dostaneme přímo do čtvrtfinále play off.

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře