Dopočítáno. Víme, kolik stála realizace Zeleného náměstí. Roční údržba za 870 tisíc?

Park v centru Lovosic. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Park v centru Lovosic. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Lovosice /EXKLUZIVNĚ/ - Když se na lednovém zastupitelstvu řešila otázka financování rekonstrukce parku a jeho přeměny na betonové Zelené náměstí, vypluly na povrch další kontroverzní platby. Stále nebylo jasné, kolik výstavba díky financování salámovou metodou stála.

Reklama

Nové vedení lovosické radnice se konečně dopočítalo. Investice za vykácení dřevin, vybetonování plochy a instalace laviček město Lovosice přišla na 16 488 325 korun. "Je to konečná částka," uvedla pro MojeLitoměřicko.cz Jana Hejdová z městského úřadu.

Kontroverzní projekt začal rozhodnutím zastupitelů v roce 2011. Od začátku nebylo jasné, kolik bude přesně stát a jak bude financován. Vedení města řízené tehdejší starostkou Lenkou Lízlovou (ČSSD) zvolilo tzv. salámovou metodu. Tedy postupné financování na základě etap a získávání různých finančních zdrojů. Ne vždy se jí to povedlo.

Současná podoba parku přitom není podle původních představ předchozí radnice. Nedobudoval se například přístřešek nad betonovou plochou. Původně měl být financován z dotací i ze sponzorského příspěvku Lovochemie. Darovaných 1,5 milionů se nakonec rozpustilo v betonu - pódium.

MojeLitoměřicko.cz projekt sledovalo od počátku vzniku. Projděte si seznam článků:

FOTO: Kauza park Lovosice. Vypršel další termín, park stále není hotový

Kauza Park Lovosice. Město utopilo statisícovou dotaci v základech neexistujícího zastřešení

Odhalení Park Lovosice. Lízlová a spol. matou s nerealizací přístřešku veřejnost

Park Lovosice. Město navýšilo firmě peníze v době, kdy bylo zřejmé, že stavbu nestihne včas

FOTO. Toto je Zelené náměstí? Lovosice mají v centru města betonovou plochu!

Lovochemie darovala 1,5 milionu na zastřešení. Město použilo peníze na něco jiného

Zjištění. Lízlová půlmilionový rozdíl v daru Lovochemie na náměstí řešila na poslední chvíli

Ovšem 16 488 325 korun je jen investice za realizaci Zeleného náměstí, město bude muset financovat i údržbu. Podle Jany Hejdové z městského úřadu nyní proběhne veřejná zakázka na poskytovatele údržby zeleně. V rozpočtu města pro rok 2015 je vyčleněna částka ve výši 870 tisíc korun, skutečnou cenu ale určí vítězná nabídka.

"Údržba parku se vyjmula ze stávajícího smluvního stavu na údržbu zeleně ve městě. Vysoutěží se zvlášť," upřesnila pro MojeLitoměřicko.cz Jana Hejdová.

Reklama

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře