Díra v silnici? Neosvětlený přechod? V Lovosicích má pomoci Lepší místo

Radnice v Lovosicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Radnice v Lovosicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Lovosice - Projekt Lepší místo dorazil i do Lovosic. Aplikaci si lze stáhnout do mobilu či tabletu a díky ní radnici dát vědět, kde je co špatně.

Reklama

Princip hlášení tzv. tipů je vyfotit a s krátkým komentářem vložit na Lepší místo: www.lepsimisto.cz.

Systém automaticky fotku lokalizuje, spáruje s příslušnou radnicí či městskou částí a odešle kompetentnímu úředníkovi. Aplikace váš „tip“ eviduje, starosta či tajemník jsou průběžně upozorňováni o stavu plnění a mohou příslušenému úředníkovi stanovit termín a prioritu řešení. Občané po celou dobu vidí stav řešení požadavku, mají možnost sledovat, jaká firma příslušný podnět realizuje a mohou vkládat komentáře či dotazy.

Výhodou této aplikace oproti jiným je možnost obousměrné komunikace, tedy i zástupce může tip okomentovat a podat vyjádření. Ne každý tip je snadno a rychle řešitelný, každopádně odpověď v podobě vysvětlení situace je vždy efektivnější než ignorování a nezájem. Občan se raduje z toho, že vedení obce není jeho podnět lhostejný a radost z vyřešeného tipu je pak motivací k další veřejně prospěšné aktivitě.

Nejčastěji se jedná o záležitosti typu rozbitého odpadkového koše, povalené dopravní značky, dlouho ignorovaného nepořádku či poškozené a nefunkční lavičky.

Lepší místo ale může řešit i závažnější problémy jako třeba nebezpečná křižovatka se špatným rozhledem nebo neosvětlený přechod pro chodce. Občané, denně se pohybující ulicemi města, ať už pěšky, na kole či autem, jsou nejlepšíma očima a sebelepší technické služby nebo dokonce pracovně přetížené vedení města nemohou vidět vše, i kdyby chtěly.

Lepší místo je přístupné pro kohokoli, kdo disponuje počítačem s internetovým připojením nebo chytrým mobilním telefonem.

Reklama

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře