Diecézní charita Litoměřice asi propustí 90 lidí. Nemá peníze

Charita, ilustrační foto. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Charita, ilustrační foto. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Litoměřice - Kvůli propadu v dotacích od Ústeckého kraje hrozí zhruba 90 lidem pracujícím v Diecézní charitě Litoměřice propouštění. Na způsob přidělování dotací si už posvítila ministerská kontrola.

Reklama

Fungování sociálních služeb v Ústeckém kraji je v ohrožení, chybí peníze na provoz.

Právě neziskové organizace, které nejsou příspěvkovými organizacemi Ústeckého kraje, dostaly nejméně peněz a některé vůbec žádné dotace na sociální služby.

Třeba Diecézní charita Litoměřice, která bude muset propustit 90 zaměstnanců. Nedostatek peněz postihne až 5 tisíc klientů.

Podle Růženy Kavkové z Diecézní charity Litoměřice je nový systém přidělování dotací nepřehledný a neprůhledný. Podle ředitelky charity Ústecký kraj přiznal dotace zejména svým příspěvkovým organizacím.

Problému v kraji si všimlo i ministerstvo práce a sociálních věcí, konkrétně vládní Agentura pro sociální začleňování. Ta uvedla, že po změně systému financování a přidělování dotací, kdy hlavní slovo mají jednotlivé kraje, je nejvážnější situace právě v Ústeckém kraji.

Některé neziskové organizace dokonce podezírají Ústecký kraj, že systém byl nastaven tak, aby vyhovoval "spřáteleným" či politicky navázaným organizacím.

Ministerstvo dokonce poslalo na Krajský úřad Ústeckého kraje kontrolu. Samotný kraj svolal tiskovou konferenci, která se uskuteční ve čtvrtek 9. dubna 2015.

ČTĚTE:  Revoluce v dotacích pro sociální služby. Kraj do sítě mnohé nezařadil, bude se propouštět

Reklama

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře