Daniel Tvrzník věří v další úspěšnou sezónu litoměřického hokeje

Daniel Tvrzník (vlevo) s trenérem Milošem Říhou mladším. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Daniel Tvrzník (vlevo) s trenérem Milošem Říhou mladším. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Litoměřice - Neodmyslitelnou postavou litoměřického hokeje v první lize je Daniel Tvrzník, který zastává v klubu pozici jednoho z trenérů áčka a současně je sportovním manažerem. „Za šest let, co působíme ve druhé nejvyšší soutěži, jsme neměli žádnou průšvihovou sezónu, a doufám, že i ta letošní bude úspěšná,“ říká Daniel Tvrzník.

Reklama

Jak se vám daří skloubit dvě role v hokejové branži?

Jsme relativně malý klub, který si nemůže dovolit platit početný funkcionářský kádr. A myslím, že tento model, jaký praktikujeme, je ideální. Nechci to zakřiknout, ale zatím všechno funguje. Práce mě naplňuje. Trošku mým vytížením trpí rodina, na druhou stranu cítím velkou podporu z rodinného zázemí.

U litoměřického týmu jste spolupracoval s řadou trenérů. Zpravidla jste byl mladší, než oni, ale od listopadu 2015 se pozice obrátila. Jak to vnímáte?

Vážím si toho, že jsem tvořil trenérskou dvojici s Jindřichem Setikovským, Josefem Řeháčkem, Milanem Vrzalem, Jirkou Doležalem, Jirkou Kučerou. Od každého jsem se snažil něco odkoukat a přiučit. Člověk a tudíž i trenér se učí celý život, jen to ho posouvá dál. Ale nikdo nemládne, a tak muselo přijít, že budu v tandemu poprvé starší, než kolega. Konkrétně to nastalo, když v listopadu 2015 přišel do Litoměřic hlavní trenér Miloš Říha mladší z extraligových Pardubic.

Co se s jeho příchodem změnilo?

Upravili jsme trošku herní systém. Zapracovali jsme na obraně.

Někteří hráči, kteří v probíhající sezóně oblékali litoměřický dres, se momentálně prosazují v extralize. Jak to berete?

Pražská Sparta si stáhla útočníka Martina Procházku, který hned 26. prosince 2015 vstřelil v extralize tři góly v Karlových Varech do sítě tamního celku a zařídil výhru Pražanů. Moc mu to přejeme, Sparta je Sparta. Lukáš Vantuch zamířil do extraligového Litvínova. Tím jsme o něj přišli a registrujeme zájem i o další naše hráče. Proto bychom rádi kádr doplnili.

Litoměřický hokej je v nynější sezóně úzce spojený s extraligovým Hradcem Králové. Jak probíhá spolupráce?

Komunikujeme s nedávno nastoupivším novým hradeckým trenérem Vladimírem Kýhosem, ale i s jeho asistentem a sportovním manažerem Tomášem Martincem a generálním manažerem Alešem Kmoníčkem. Domnívám se, že symbióza funguje až nadstandardním způsobem. Vnímáme velký zájem hradecké organizace o hokejovou práci v Litoměřicích. Takže spokojenost snad panuje na obou stranách.

Dovolíte si odhadnout, kam by se mohl HC Litoměřice v první lize dostat?

Vedení klubu si přálo, abychom dál bojovali o první šestku v tabulce. Zpočátku jsem byl trochu střídmější, protože při vyrovnanosti soutěže mohou dva nebo tři prohrané zápasy v řadě znamenat propad v tabulce mimo příčky pro předkolo play off. Pokud udržíme kádr v současné podobě, věřím, že se o šestku popereme.

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře