Další nová práce v Lovosicích. Korejci nabídnou 65 míst

Průmyslová zóna Lovosice. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Průmyslová zóna Lovosice. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Lovosice /VÍME PRVNÍ/ - Už příští rok by v lovosické průmyslové zóně mohli být zaměstnaní další lidé. Po Fukoku a Fiege se rozhodla rozšířit výrobu korejská společnost. Ta postaví u dálnice D8 novou výrobní halu.

Reklama

Záměr je teprve na začátku, začal zjišťovací proces vlivu na životní prostředí - tzv. EIA. Na jeho konci by měla stát zcela nová výrobní hala. Tu chce postavit firma KOS WIRE EUROPE, která již v Lovosicích působí. V rámci rozšíření výroby bude nabírat i nové zaměstnance.

V roce 2016 by v lovosické výrobní hale mělo být zaměstnáno až 65 lidí. Ti rozšíří stávající kapacity. Uplatnění najdou zejména středoškolsky vzdělaní lidé, dále řemeslníci z oboru strojař a nástrojař.

Zajímavostí je, že nová hala by měla stát podél silnice I/15, vedle pozemku, na kterém má stát budoucí kamionové centrum společnosti Volvo Czech. To je však předmětem dlouhodobých sporů o jeho umsítění.

V rámci nové výrobní haly KOS bude instalována nová výrobní linka pro válcování a tažení ocelových nerezových pružinových drátů pro automobilový průmysl, pro stroje, elektrické a elektronické součástky. Zemní práce nebudou prováděny. Jedná se o navýšení kapacity výroby, z původního ročního objemu 12 tisíc tun drátu na celkových 24 tisíc tun drátu ročně.

V rámci výstavby druhé totožné haly k té stávající bude navýšena i kapacita parkovště ze současných zhruba 40 míst na 75 stání.

Podle studie EIA ovzduší v okolí projektovaného záměru bude ovlivněno zejména vlastním provozem. "Ovlivnění ovzduší dostavbou výrobního areálu se nepředpokládá vzhledem k tomu, že dostavba spočívá pouze v instalaci výrobní linky do již provozované výrobní haly," stojí v dokumentu.

Hlavním bodovým zdrojem znečišťování ovzduší po dostavbě výrobního areálu bude výrobní technologie. Instalací technologické linky dojde ke vzniku nového zdroje znečišťování ovzduší – technologie odmašťování a nového středního zdroje  znečišťování ovzduší – technologie moření.

Vzroste i doprava do areálu. "Liniovým zdrojem znečišťování ovzduší bude doprava. Nároky na dopravu vyvolané provozem objektu jsou dány zejména dopravou a odvozem materiálu nákladními automobily a osobní dopravou zaměstnanců," uvádí dokument.

Korejská firma KOS působí v Lovosicích od roku 2007. Tehdy na český pracovní trh vstoupila kvůli spolupráci s korejskými výrobci automobilů v České republice a na Slovensku. Po vstupu automobilek Hyundai a Kia na Ostravsko a Slovensko odešla společnost KOS z německého trhu právě do Lovosic.

ČTĚTE: V Lovosicích bude logistický sklad internetového obchodu s textilem a obuví, říká Patrik Kloss

Japonská firma Fukoku míří do regionu. Víme, kde bude

Reklama

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře