Čížkovice plánují nové chodníky či osvětlení

POhled na obecní úřad v Čížkovicích. Foto: archiv Živé obce
POhled na obecní úřad v Čížkovicích. Foto: archiv Živé obce

Čížkovice - Loňské a předloňské masivní investice do rozvoje nových částí Čížkovic dosáhly až 50 milionů korun. Pro letošek plánuje revitalizaci středu obce.

Reklama

"Chceme nové chodníky v rámci projektu bezpečnosti obce. Po studii vznikne projektová dokumentace, která by měla vyřešit horní číst obce i u silnice I/15. Plánujeme chodníky, osvětlení, osvícené přechody pro chodce," uvedl čížkovický starosta Arnoš Waschta. "Počítáme s rekonstrukcí veřejného osvětlení, chceme LED diody. Ovšem úřady nám to zatím nechtějí povolit, což jsem nepochopil."

Podle starosty další velkou položkou v rozpočtu obce bude údržba dřevin v parku. "Stát nám nechce dát peníze. Je to projekt s náklady okolo 10 milionů korun. Rádi bychom získali dotaci, ovšem nechtějí nám ji dát. Prý je zeleň ošetřována a není pro dotaci důvod," povzdechl si Arnošt Waschta.

Naopak z plánu investic zmizela chystaná rekonstrukce obecního úřadu. "Vypustili jsme to, protože chceme získat dotaci. jenže se nám projekt nepodařilo umístit na seznam žádostí do ROP Severozápad," řekl čížkovický starosta.

"Chceme ještě dokončit územní plán obce a plánujeme běžné opravy v obecních třiceti bytech. Peníze máme i na příspěvky sportovním oddílům," nastínil další plány Arnoš Waschta. "K tomu plánujeme přebytkový rozpočet, což potěší další zastupitelstvo."

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře