Církev má zájem o provozování nemocnice v Litoměřicích

Nemocnice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czNemocnice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

LITOMĚŘICE /EXKLUZIVNĚ/ - Další zájemce o vstup do litoměřické nemocnice. Podle informací SeveročeskýDeník.cz chce zdravotní péči provozovat významná církevní instituce v rámci Církve římskokatolické Konference vyšších představených ženských řeholí.

Reklama

Ta zastřešuje ženské řády a kongregace v České republice, dohlíží na provoz několika církevních organizací zabývající se zdravotní péčí.

V současné době připravuje centralizaci těchto aktivit do projektu zdravotnického církevního holdingu se snahou zefektivnit procesy a využít synergií pro lepší fungování těchto zařízení a má zájem podle informací SeveročeskýDeník.cz ucházet se o provozování litoměřické nemocnice.

Provozování nemocnice církví není v Česku nic ojedinělého. Třeba v Praze pod Petřínem - Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského.

Nebo Nemocnice Milosrdných sester v Kroměříži či Nemocnice Milosrdných bratří v Brně.

Historické poslání církve a její filosofie s ohledem na velkou církevní historii města Litoměřice podle představitelů Církve římskokatolické Konference vyšších představených ženských řeholí dává záruku, že směřování nemocnice za církevní účasti bude vždy mít na prvním místě zájmy pacientů a nikoliv zájmy investorů.

O vstup do litoměřické nemocnice veřejně oznámila Penta a Krajská zdravotní prostřednictvím Ústeckého kraje.

SOUVISEJÍCÍ: Ústecký kraj chce vstoupit do nemocnice v Litoměřicích

Penta na nákupech. Získá jako první v kraji nemocnici v Litoměřicích?

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 7x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Závěje a silný vítr. Meteorologové varovali před nepřízní počasí Závěje a silný vítr. Meteorologové varovali před nepřízní počasí
Údajného pedofila policie nenašla Údajného pedofila policie nenašla
Babišova vláda nedostala od poslanců důvěru. Kdo půjde s ANO? Babišova vláda nedostala od poslanců důvěru. Kdo půjde s ANO?

Ve Šluknově hořel dům, lidé museli být evakuováni Ve Šluknově hořel dům, lidé museli být evakuováni
Kradená auta na Teplicku prý potápěl mladý recidivista Kradená auta na Teplicku prý potápěl mladý recidivista
Ranní nehoda uzavřela tunel na dálnici D8 Ranní nehoda uzavřela tunel na dálnici D8

Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Kdo z nich bude prezident pro další období? Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Kdo z nich bude prezident pro další období?
Prezidentské volby 2018. Češi volí podruhé v přímé volbě hlavu státu Prezidentské volby 2018. Češi volí podruhé v přímé volbě hlavu státu
Do tří sezón bych mohl překonat tisícovku odehraných zápasů v první lize, říká Jakub Trefný Do tří sezón bych mohl překonat tisícovku odehraných zápasů v první lize, říká Jakub Trefný

Násilník si v Rumburku počíhal na dívku, ta s bodným zraněním utekla Násilník si v Rumburku počíhal na dívku, ta s bodným zraněním utekla
Skandál v ústecké MHD: Konflikt mladíků s revizorkou Skandál v ústecké MHD: Konflikt mladíků s revizorkou
Dodávka na Jablonecku sjela do řeky Jizery Dodávka na Jablonecku sjela do řeky Jizery


Komentáře