Církev má zájem o provozování nemocnice v Litoměřicích

Nemocnice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Nemocnice. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

LITOMĚŘICE /EXKLUZIVNĚ/ - Další zájemce o vstup do litoměřické nemocnice. Podle informací SeveročeskýDeník.cz chce zdravotní péči provozovat významná církevní instituce v rámci Církve římskokatolické Konference vyšších představených ženských řeholí.

Reklama

Ta zastřešuje ženské řády a kongregace v České republice, dohlíží na provoz několika církevních organizací zabývající se zdravotní péčí.

V současné době připravuje centralizaci těchto aktivit do projektu zdravotnického církevního holdingu se snahou zefektivnit procesy a využít synergií pro lepší fungování těchto zařízení a má zájem podle informací SeveročeskýDeník.cz ucházet se o provozování litoměřické nemocnice.

Provozování nemocnice církví není v Česku nic ojedinělého. Třeba v Praze pod Petřínem - Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského.

Nebo Nemocnice Milosrdných sester v Kroměříži či Nemocnice Milosrdných bratří v Brně.

Historické poslání církve a její filosofie s ohledem na velkou církevní historii města Litoměřice podle představitelů Církve římskokatolické Konference vyšších představených ženských řeholí dává záruku, že směřování nemocnice za církevní účasti bude vždy mít na prvním místě zájmy pacientů a nikoliv zájmy investorů.

O vstup do litoměřické nemocnice veřejně oznámila Penta a Krajská zdravotní prostřednictvím Ústeckého kraje.

SOUVISEJÍCÍ: Ústecký kraj chce vstoupit do nemocnice v Litoměřicích

Penta na nákupech. Získá jako první v kraji nemocnici v Litoměřicích?

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 7x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře