Chceme prokázat, že máme dobrý kádr, říká sportovní ředitel Lovosic Vojtěch Srba po startu extraligy házenkářů

Vojtěch Srba. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Vojtěch Srba. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Lovosice - I ve svém poměrně mladém věku je Vojtěch Srba (37 let) už ikonou lovosické házené. Bývalý hráč, později dlouholetý trenér extraligového A-družstva zahájil svoji druhou sezónu v roli sportovního ředitele klubu.

Reklama

A to v situaci, kdy tým Lovosic by měl patřit k favoritům soutěže, v níž nejlepší severočeský celek obhajuje krásné bronzové medaile z jara 2014. „Máme dobrý kádr a chceme to prokázat i na hřišti,“ říká Srba, kolem něhož se točí házenkářské dění ve městě.

Jak jste prožíval úvodní zápas nového ročníku extraligy s Brnem?

I když už nejsem na trenérské lavičce, je to pro mě pořád emotivní záležitost. Kdybychom prohráli, nebo ztratili bod, považoval bych to za hrozný výsledek vzhledem k průběhu utkání. Ale naštěstí jsme vyhráli 27:26. Splnili jsme cíl, a jedeme dál.

Můžete charakterizovat současný kádr Lovosic?

Věřím, že družstvo zraje. Dochází k minimálním změnám a máme z celkového pohledu dobře sestavený výběr. Pracujeme koncepčně a snažíme se tým vhodně doplňovat. Jen připomenu, že odešli dva hráči. Brankář Jan Šálek využil pracovní příležitost v zahraničí a odjel do Kanady. Miloslav Krahulík přestoupil do Frýdku-Místku.

A co Milan Berka a Jiří Motl? Jste rádi, že zůstali?

Samozřejmě. Je možné, že Berka může mít před sebou poslední sezónu. Motl je stálicí české extraligy, ale jeho priority jsou jinde než, aby zkoušel zahraniční angažmá s nejistou budoucností. Svou kvalitou by na cizinu měl, a také bych mu to přál. Existuje ale několik věcí, proč to nejde a proč to nedopadlo. Jirka Motl přispěl k postupu české reprezentace na mistrovství světa do Kataru a věřím, že mu vydrží zdraví a bude hrát i na světovém šampionátu.

Vraťme se jen k extralize. Kam směřují lovosické cíle?

Prvním stupínkem je účast v play-off a v něm chceme projít přes první kolo. Tvrdit jen, že nám stačí se dostat mezi nejlepší osmičku, by bylo málo.

Jak se cítíte na prahu své druhé „ředitelské“ sezóny v klubu?

Abych řekl pravdu, dost unaveně. Práce je hodně, což je pořád stejně vyčerpávající. Žiji s týmem a jsem u něj při drtivé většině domácích i venkovních zápasů.

A případný návrat na trenérskou lavičku?

Není k tomu důvod a ani mě to neláká.

Reklama

Hodnocení

3.8 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře