Chceme hrát v horní polovině tabulky, říká litoměřický Pavel Zuna

Pavel Zuna. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz
Pavel Zuna. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

Litoměřice - Nečekaný úspěch si připsali fotbalisté divizního FK Litoměřice v přípravném zápase na půdě druholigového FK Ústí nad Labem. Vyhráli 1:0, čímž připravili favorizovanému soupeři hořkou pilulku. „Zvládli jsme obrannou fázi,“ liboval si jeden z litoměřických trenérů Pavel Zuna.

Reklama

Co pro vás skalp ústeckého celku znamená?

V předešlých dvou přípravných zápasech jsme se zaměřili na kondiční charakter hry a neměli jsme dobré výsledky. Tak trochu jsme s tím i počítali. Tentokrát jsme upřednostnili obrannou část a kluci ji splnili na sto procent. Při vedení mužstva jsem zastoupil trenéra Štefana Knapíka, který s námi v Ústí nebyl z pracovních důvodů.

Jak hodně vás těší, že jste sám dovedl tým k výhře?

Takhle neuvažuji. Pan Knapík je hlavní kouč, ale jsme na stejné rovině a jedné vlně.

Litoměřický celek vstoupí do jarní poloviny divize z osmého místa tabulky. Co děláte pro vylepšení pozice v tabulce?

Víme, kde nás tlačí bota a snažíme se to odbourávat. Už přišly posily, například dva hráči z Brozan, a doufejme, že se osvědčí, a případně získáme další nové hráče.

Nejznámějším fotbalistou v kádru je záložník Vlastimil Stožický, který hrál první ligu za Teplice, Jablonec, Most, Ústí nad Labem, Baník Ostrava, za slovenskou Trnavu.

Díky svým zkušenostem má v týmu pevnou úlohu. A jak se mu líbí v litoměřickém dresu a proč si vybral právě náš klub, to by bylo nejlepší zeptat se přímo jeho (úsměv).

Jaké jsou plány FK Litoměřice do jara?

Pro nás je důležité hrát v horní polovině tabulky. Před startem sezóny nás čeká ještě soustředění. Myslím, že v Litoměřicích nejsou problémy. Máme podmínky podle představ, ale mohou být ještě lepší.

Zajímavostí je, že celek Lovosic vede ve stejné divizní soutěži jako trenér váš bratr Karel Zuna. Jak to berete?

Lovosice jsou první v tabulce. A když budu hrát proti bráchovi, budu chtít vyhrát. Předáváme si zkušenosti a jeden druhému přejeme úspěch.

Reklama

Hodnocení

4.25 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře