Čeho se litoměřičtí zastupitelé obávají? O nemocnici hlasovali tajně

Nemocnice v Litoměřicích. Foto: archiv VSČR
Nemocnice v Litoměřicích. Foto: archiv VSČR

LITOMĚŘICE - Veřejnost se nedozví, jak kdo hlasoval. K nezvyklému kroku se rozhodli přistoupit litoměřičtí zastupitelé, kteří v tajné volbě odhlasovali, že vznikne akciová společnost Nemocnice Litoměřice. Počítá se i se strategickým partnerem.

Reklama

"Jak to popsat. Sešli jsme se v zasedačce radnice, kam se veřejnost nevešla a musely se rychle nosit další židle. Ale prý to má něco do sebe, říkal starosta. Při příchodu na nás vykoukla plenta a hlasovací schránka. Už klasika. Má se přijímat důležité rozhodnutí, tak se bude hlasovat tajně, aby náhodou nikdo nevěděl, jak kdo hlasuje," rozepsal se na Litoměřickém fóru opoziční zastupitel Petr Panaš (Zelení).

On se podle svých slov hlasování nezúčastnil, tak jako opoziční zastupitelé z ANO. Důvodem prý bylo tajné hlasování, při kterém není možné rozklíčovat, kdo a jak hlasoval.

V případném možném trestním stíhání (pokud by někdy na základě něčí iniciativy bylo započato - zcela hypoteticky), by policie nebyla schopna určit, jak kdo hlasoval.

"Převod na akciovou nemocnici je třeba schválit co nejdříve. Na dotaz ohledně budoucího strategického partnera bylo řečeno, že se s ním počítá. Jakým způsobem to bude zařízeno, to se prý zatím neví. Navrhuji, ať se počká do voleb, záměry s nemocnicí si dají kandidující subjekty do volebních programů a volby ukážou, jaký na to mají občané názor. Kdepak, pospícháme, musíme rozhodnout rychle. Jo a tajně. Jako minule se odmítám tajné volby zúčastnit. Bylo nás z opozice více. Tajná volba proběhla, nemocnice bude akciovou společností," přiblížil ze svého pohledu průběh jednání o přeměně nemocnice z příspěvkové na akciovou společnost Petr Panaš.

SOUVISEJÍCÍ:  Vedení města spěchá. Vznikne akciová společnost Nemocnice Litoměřice

Město do litoměřické nemocnice napumpuje miliony korun

Stojí litoměřická nemocnice před privatizací? Jsme v krizi, tvrdí město

Reklama

Hodnocení

3.67 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře