Bývalý železniční tunel bude parkovištěm. Přeměna město Litoměřice bude stát miliony

Parkoviště, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comParkoviště, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

LITOMĚŘICE - Za 6,9 milionu korun koupí město Litoměřice bývalý železniční tunel. Bude z něho podzemní parkoviště pro 158 vozidel. Jeho realizace ale spolkne další desítky milionů.

Reklama

Podle již zpracovaného projektu by měl být v tunelu instalován zakladač, jehož prostřednictvím budou vozidla automaticky řazena. Auto se má dolů či nahoru dostat za dvě minuty. Část zastupitelů se byla na na podobné zařízení podívat v Chrudimi.

"Projekt s automatickým řadičem počítá se vznikem 158 míst. Dalších 38 by jich bylo k dispozici před tunelem. Náklady na projekt s variantou zakladače, včetně pořízení nemovitosti, jsou předběžně odhadovány na zhruba 80 milionů korun,“ uvedl litoměřický místostarosta Václav Červín.

Podle vedení radnice projekt bude realizován pouze v případě získání dotace, která by mohla dosáhnout až 90 procent způsobilých nákladů.

"Žádost o dotaci radnice podá počátkem září 2017. Rozhodnutí padne do konce letošního roku. V případě získání finanční podpory by již na konci příštího roku mohla v tunelu parkovat první vozidla," dodala mluvčí města Eva Břeňová.

SOUVISEJÍCÍ: Parkování na Mírovém náměstí v Litoměřicích má být omezeno. Auta asi zamíří pod zem

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Účet nehod posledních dní: Uzavřená D8 a fabie v Jirkově na boku Účet nehod posledních dní: Uzavřená D8 a fabie v Jirkově na boku
Jak volily kraje a okresy: ANO bodovalo na úkor ČSSD na severu Čech Jak volily kraje a okresy: ANO bodovalo na úkor ČSSD na severu Čech
OBRAZEM: Piráti porazili Pardubice 3:2 OBRAZEM: Piráti porazili Pardubice 3:2

Referendum ve Vědomicích: Trasu obchvatu lidé odmítli Referendum ve Vědomicích: Trasu obchvatu lidé odmítli
OBRAZEM: Fotbalisté Chomutova rozdrtili Hrobce OBRAZEM: Fotbalisté Chomutova rozdrtili Hrobce
Teplice podle Vaněčka vyhrály šílený zápas nad Karvinou. Mělo to úroveň okresního přeboru, tvrdil útočník Teplice podle Vaněčka vyhrály šílený zápas nad Karvinou. Mělo to úroveň okresního přeboru, tvrdil útočník


Komentáře