Bývalý železniční tunel bude parkovištěm. Přeměna město Litoměřice bude stát miliony

Parkoviště, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Parkoviště, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

LITOMĚŘICE - Za 6,9 milionu korun koupí město Litoměřice bývalý železniční tunel. Bude z něho podzemní parkoviště pro 158 vozidel. Jeho realizace ale spolkne další desítky milionů.

Reklama

Podle již zpracovaného projektu by měl být v tunelu instalován zakladač, jehož prostřednictvím budou vozidla automaticky řazena. Auto se má dolů či nahoru dostat za dvě minuty. Část zastupitelů se byla na na podobné zařízení podívat v Chrudimi.

"Projekt s automatickým řadičem počítá se vznikem 158 míst. Dalších 38 by jich bylo k dispozici před tunelem. Náklady na projekt s variantou zakladače, včetně pořízení nemovitosti, jsou předběžně odhadovány na zhruba 80 milionů korun,“ uvedl litoměřický místostarosta Václav Červín.

Podle vedení radnice projekt bude realizován pouze v případě získání dotace, která by mohla dosáhnout až 90 procent způsobilých nákladů.

"Žádost o dotaci radnice podá počátkem září 2017. Rozhodnutí padne do konce letošního roku. V případě získání finanční podpory by již na konci příštího roku mohla v tunelu parkovat první vozidla," dodala mluvčí města Eva Břeňová.

SOUVISEJÍCÍ: Parkování na Mírovém náměstí v Litoměřicích má být omezeno. Auta asi zamíří pod zem

Reklama

Hodnocení

1.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře