Bylo to super, rozplýval se střelec Lukáš Malý

Házenkář Lukáš Malý. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Lovosice - Parádní představení předvedl Lukáš Malý v házenkářském duelu Lovosic s Karvinou. Devíti góly se podílel na vítězství domácího celku 25:20. Lovci, jak se přezdívá severočeskému týmu, si tak připsali do tabulky extraligy další dva body. „Bylo to super,“ rozplýval se mladý házenkář.

Co říkáte na svoji střeleckou bilanci v zápase devátého extraligového kola?

Každopádně je devět vstřelených branek v jednom utkání v lize pro mě osobním rekordem. Z toho dvě trefy jsou ze sedmičky. Kdybych vstřelil deset gólů, musel bych něco donést do šatny (úsměv).

Čím to, že vám to tak vyšlo?

Utkání mi sedlo, ale tentokrát jsme všichni podali vynikající výkon. Prostě super. Cítili jsme i srdíčko od publika v lovosické hale. Chytli jsme se po herní stránce a moc se mi to líbilo, vyžíval jsem v tom.

Neměli jste obavy ze zápasu kvůli absenci některých hráčů?

Dříve nás potkala zranění a ležela na nás jakási deka. V Kopřivnici to nebyl z naší strany optimální výkon, ale naštěstí zraněný Landa, který je naším tahounem, už mohl proti Karviné nastoupit. A do sestavy se vrátil i uzdravený Chroustovský. Věděli jsme, že body musíme urvat.

Jak byste charakterizoval souboj s Karvinou?

Zápasy s tímto celkem jsem pokaždé vyrovnané a jiné to nebylo ani tentokrát. Hra se přelévala minutu co minutu ze strany na stranu. Ke konci jsme získali rozhodující náskok i díky fanouškům, kteří nás hnali po celé utkání.