Bude v Litoměřicích a Lovosicích referendum o hazardu?

Ve Štětí, Litoměřicích i Lovosicích debatují o zákazu či omezení hracích automatů. Foto: archiv Policie ČR
Ve Štětí, Litoměřicích i Lovosicích debatují o zákazu či omezení hracích automatů. Foto: archiv Policie ČR

Litoměřice, Lovosice - Úplně zakázat hrací automaty a tento požadavek prosadit výsledkem referenda. To je jeden z cílů Milana Rygla, který propagoval společenský problém ve Štětí, Litoměřicích a Lovosicích.

Reklama

"Ze strany města spokojen nejsem, nic neudělalo," reagoval Milan Rygl na schválenou obecně závaznou vyhlášku zastupiteli města Štětí. "Měl jsem pocit, že je to všechno jen obtěžuje. Vedení města nechtělo nic měnit. Vytváří jen dojem, že něco dělá."

Tak hodnotí Milan Rygl postoj zastupitelstva ve Štětí, kde byla schválena dílčí omezení. Více na MojePodřipsko.cz: Chceme ve Štětí referendum o hazardu, říká Milan Rygl

"Plánuji zorganizovat regulérní petici. Je nutné vytvořit přípravný výbor a získat 10 procent hlasů z celkového počtu obyvatelstva, aby obecní referendum bylo vypsáno. Aby jeho výsledky byly platné, je nutné účast při referendu minimálně 30 procent. Chceme ho uspořádat v termínu komunálních voleb v říjnu 2014," nastínil plány Milan Rygl.

Kromě Štětí bude snaha uspořádat referendum i v Litoměřicích a Lovosicích. "V Lovosicích si to vezmu na starost, v Litoměřicích to zařídí kolegové ze Strany zelených," uvedl Milan Rygl. Ten je členem Strany zelených. "Samozřejmě někdo může vnímat, že tato má aktivita je spojena s politikou. My jako zelení máme omezení hazardu v programu, protože je to závažný celospolečenský problém," vysvětlil Milan Rygl.

ČTĚTE: Kauza hazard ve Štětí: Co chystá radnice ve vyhlášce?


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře